گیاه شناسی و مواد معدنی

دانلود پایان نامه
3- سهولت کشت و تولید گندم
4- امکان کشت گندم در اکثر مناطق جهان
5- سهولت تهیه نان و سایر مواد غذایی از گندم
6- سهولت سیلو کردن و انبار نمودن
7- داشتن کالری زیاد و ارزش غذایی بالا
8- گندم و فرآوره های حاصل از آن پر مصرف ترین مواد غذایی در جهان به شمار می روند (9 و 72).
آردی که از دانه گندم حاصل می شود بیشتر به مصرف نان می رسد و نان یکی ازمواد اولیه خوراکی انسان می باشد که قرن ها از آن استفاده شده و حدود 60 تا 70 درصد انرژی غذایی را تأمین می نماید. اهمیت گندم بیشتر مربوط به خواص فیزیکی و شیمیایی موادی است که دانه آن را تشکیل می دهند. بنابراین به علت وجود خاصیت فیزیکی و شیمیایی گلوتن موجود در دانه گندم است که پس از تبدیل دانه به آرد و اختلاط با آب و سایر مواد موجب تخمیر و یا به اصطلاح ور آمدن خمیر حاصل از آرد آن می شود و در چنین حالتی می توان انواع نان، بیسکویت، شیرینی و غذاهای مختلف را با آرد گندم تهیه نمود. از نظر پخت نان نیز آرد گندم بر سایر غلات برتری دارد (9). از نظر ارزش غذایی، گندم یک منبع غذایی عالی به شمار می آید و اگر چه دانه آن فاقد برخی از اسیدهای آمینه ضروری (بویژه لایسین) است ولی نشاسته و پروتئین آن به راحتی قابل هضم بوده و دانه آن دارای مواد معدنی شامل پتاسیم، فسفر، کلسیم، آهن و گوگرد، چربی ها و مواد قندی شامل گلوکز، فروکتوز1، مالتوز، ساکاروز، رافینوز2 و ملی بیوز3 است و وقتی محصولات تبدیلی آن با مقادیر مختصر پروتئین حیوانی تکمیل گردد ارزش غذایی بالایی پیدا می کند (9 و 61). گندم خواص منحصر به فردی برای پخت دارد و مهمترین آن ها الاستیسیته یا کشسانی گلوتن آن است. گلوتن پروتئینی است که فقط در گندم و به مقدار کمتر در چاودار یافت می شود و بقیه غلات فاقد این پروتئین با ارزش هستند(21). بر خلاف دانه ها و محصولات گیاهی دیگر گلوتن گندم باعث می شود تا خمیر در اثر تشکیل حباب های بسیار ریز گاز اکسید کربن حاصل از تخمیر طبیعی یا شیمیایی، ازدیاد حجم پیدا کند (12 و 70). این خاصیت منحصر به فرد اساس تولید نان را تشکیل می دهد. دانه گندم علاوه بر تأمین خوراک اصلی انسان، ساقه و کاه آن نیز برای تغذیه دام ها و همچنین در صنعت کاغذسازی و پوشش سقف ساختمان ها به کار رفته و در اکثر روستاها جهت تقویت زمین های زراعی استفاده می شود (12).
1-Froctose 3-Melibiose
2-Rafinose
3-1- خصوصیات گیاه شناسی گندم
1-3-1: جایگاه گندم در رده بندی گیاهان
جایگاه رده بندی1 گندم به صورت زیر می باشد:
گیاهان گلدار Spermatophyta
شاخه نهاندانگان Angiosperm
رده تک لپه ای ها Monocotyledon
راسته Glumiflorales
تیره یا خانواده غلات Poaceae
جنس Triticum
گونه aestivum

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   عوامل اداری و مدیریتی و عوامل درون سازمانی

1-Taxonomy
2-3-1- ریشه
هنگام جوانه زدن ریشه گندم، اولین اندامی که پوسته دانه را می شکافد و از آن خارج می شود ریشه های موقت1 می باشد. گندم دارای دو نوع ریشه است:
ریشه موقت (جنینی) : که معمولاً پس از چند هفته از بین می روند.
ریشه های نابجا2: که پس از ظهور اولین برگ از گره های ساقه که در زیر خاک قرار دارند، منشعب می شوند (9).
عمده ریشه های گندم در زراعت آبی در عمق 25 – 20 سانتیمتر و در زراعت دیم در عمق 15-10 سانتیمتر قرار دارند (4). ارقام گندم از نظر گسترش و نفوذ ریشه آن ها به اعماق خاک متفاوت می باشند. ارقام مقاوم به خشکی در مقایسه با ارقام حساس، دارای ریشه های پر انشعاب تری می باشند. همچنین ارقامی که نسبت به ورس مقاومند، دارای تعداد زیادتری ریشه های سخت و ضخیم می باشند و این ریشه ها به طور افقی در خاک گسترش می یابند. در حالی که ارقام حساس دارای ریشه های کوتاه تر و قابل انعطاف تری هستند (4).