امارات متحده عربی و جاذبه‌های طبیعی

دانلود پایان نامه

2-1-6-Beach Bungalow
Beach Bungalowدر کنار اقیانوس آتلانتیک در یک مایل مربعی شهر ساحلی Indialantic قرار دارد.
در مجموعه Beach Bungalow امکان قایق‌ سواری در دریا برای تفریح و سرگرمی وجود دارد و می‌توان از داخل آن غروب آفتاب زیبا را مشاهده نمود. همچنین رستوران غذاهای دریایی Klammer Daves انواع غذاهای بومی با ماهیان مختلف را به مشتریان عرضه می‌دارد.
همچنین در مجموعه فضایی برای سوارکاری با اسب در کنار ساحل و در میان جنگل Pristine وجود دارد.
مرکز آموزش موج سواری و ورزش‌های آبی در ساحل مجموعه امکان آموزش این رشته‌های ورزشی را فراهم نموده است.
دوچرخه سواری در کنار ساحل با غرفه‌ای برای اجاره دوچرخه و مرکز خرید از امکانات دیگر مجموعه می‌باشد. مغازه‌های فروش وسایل مختلف به صورت بنگالو (مشابه خانه‌های ییلاقی یک طبقه) می‌باشند.
بخش اقامتی مجموعه شامل ویلاهای دوقلو مقابل دریا به نام‌های TheBanan و The Cocomutمی‌باشند. این ویلاها دو طبقه بوده و در طبقه بالا سوئیت‌های اصلی با بالکن‌های خصوصی وجود دارد. این ویلاها دو اتاق خوابه بوده و هر اتاق دارای حمام جداگانه می‌باشد.
در ضمن هر ویلا دارای باغ اختصاصی از گیاهان بومی منطقه (حاره‌ای) می‌باشد. سوئیت اصلی دارای یک تخت بزرگ و اتاق میهمان داری یک تخت دو نفره با بالکن مشرف به باغ می‌باشد. این ویلاها برای 6 نفر می‌باشند و شامل تمام امکانات و مبلمان می‌باشندو هر میلا نیز دارای پارکینگ اختصاصی می‌باشند.
شکل 2-2: نمایی از مجموعه Beach Bungalow
همچنین ویلاهایی به نام The Palmبا دو خواب برای هشت نفر در مجموعه موجود می‌باشد. همچنین این ویلاها دارای آشپزخانه و اتاق خواب میهمان و اتاق نشیمن بزرگ می‌باشند.
2-1-7-Grayton Beach
GraytonBeachدر مرکز سواحل والتون (Walton) جنوبی در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این منطقه به مرور زمان پیشرفت کرده و دارای جاذبه‌های طبیعی دست نخورده می‌باشد.
در سواحل این مجموعه، زمین گلف شنی وجود دارد که در واقع بازی گلف را شبیه به یک ورزش آبی نموده است. همچنین از ورزش‌های دیگر مجموعه می‌‌توان به زمین تنیس، ماهیگیری در دریا، مسیرهای دوچرخه سواری ویژه افراد حرفه‌ای و آماتور ورزش‌های آبی نظیر قایقرانی، اسکی روی آب و غواصی اشاره نمود. همچنین مجموعه دارای مرکز بدنسازی با تجهیزات کامل می‌باشد.
سواحل Grayton Beachدارای ماسه‌های سفید بوده و در نزدیکی آن پارک‌های ساحلی نیز وجود دارد.از نقاط تاریخی این مجموعه می‌توان به باغ EdeStateاشاره نمود که در طول روز برای بازدید گردشگران آماده می‌باشد. همچنین مجموعه دارای رستوران‌های مختلف و مراکز خرید با بوتیک‌ها و سوپر مارکت‌های مختلف می‌باشد.
شکل 2-3: نمایی از مجموعه Grayton Beach
2-1-8-West Palm Beach
این مجموعه، در انتهای شمالی ساحل فلورید (Gold Coast) قرار گرفته است که در قسمت غربی آن باغ وحش و پارک ملی نیز قرار دارند. این منطقه به دلیل پتانسیل‌های بالای گردشگری، به سرعت در حال رشد بوده و مجاورت آن با بندر و فرودگاه بین‌المللی Palm Beachبر رونق آن می‌افزاید. این مجموعه در برگیرنده فضاهای مختلف خرید، زندگی و سرگرمی و تفریح می‌باشد و دارای پارکینگ عمومی برای 3200 ماشین می‌‌باشد.این مجموعه دارای مرکز Karvis برای اجرای نمایش‌های هنری با 2200 صندلی و پارکینگ اختصاصی می‌باشند. در کنار این سالن نیز فضایی با 250 صندلی برای اجرای برنامه‌های ویژه کودکان قرار گرفته است.از مناطق دینی این مجموعه خیابان Clematis با منظر زیبا به همراه مغازه‌ها و رستوران و سالن‌های بازی می‌باشد.
فعالیت‌های ورزشی مجموعه شامل گلف، چوگان و ورزش‌های آبی مانند شنا، غواصی، موج سواری و ماهیگیری می‌باشد.موزه‌ها و گالری‌های مختلف نیز با برگزاری نمایشگاه‌هایی امکان ایجاد سرگرمی برای خانواده‌ها را فراهم می‌آورند.وجود سالن‌های بدنسازی و زیبایی، مراکزی خرید و سالن تئاتر از دیگر امکانات موجود در مجموعه می‌باشد.
شکل 2-4: نمایی از مجموعه West Palm Beach
2-1-9-هتل ساحلی پنج ستاره
نشانه سرزمینی نوین برای ابوظبی
ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی با ساخت یک هتل پنج ستاره به نام مروارید امارات در حاشیه خلیج همیشه فارس به دنبال ساخت یک نشانه ساحلی جدید می‌باشد. این ساختمان کار مشترکی است بین شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه توریسم TDIC، شرکتی که مسئولیت جلب سرمایه‌های توریسم ابوظبی ADTAرا به عهده دارد و گروه اطلس که شرکتی مخابراتی در امارات می‌باشد.
این هتل و تفریحگاه مجهز شامل برجی به ارتفاع 240 متر، به ارزش 500 میلیون درهم (136 میلیون دلار آمریکا) خواهد بود که در ساحل خلیجی پایتخت، مقابل هتل هفت ستاره قصر امارات، ساخته خواهد شد.
مرکز تفریحی و تجاری در اطراف برج 47 طبقه‌ای قرار دارد که به سبک سکوی نسل جدید به تصویر درآمده و توسط دنیس لمس (Dennis Lems)، معمار اتریشی که برنده جایزه نیز می‌باشد طراحی شده.