دانلود مقاله بازارهای جهانی، خدمات الکترونیک

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیر  ویژگیهای صنعت و شرکت بر بقای شرکت های تازه وارد در صنایع برق و الکترونیک استان مازندران

تکه ای از متن پایان نامه :

 

صنعت در اشتغال کشور در سال 1387 اشاره نمود که ددر حقیقت حدود یک سوم کل اشتغال کل کشور می باشد (ادواری، 1388). توسعه صنایع جدید و مبتنی بر تکنولوژی برتر (Hi-tech) به دلیل به وجود آمدن فرصت های تازه برای کشورهای در حل توسعه به مقصود بهبود جایگاه خود در عرصه اقتصاد جهانی همواره مورد توجه این قبیل کشور های بوده می باشد. خصوصیات این دسته از تکنولوژی ها و صنایع ارزش افزوده بالا، بازارهای صادراتی و ماهیت بیشتر نرم افزاری آن ها می باشد. از آن گذشته برای حضور در رقابت بین المللی و بقا و حفظ جایگاه کشورها در نظام تقسیم کار بین المللی، ورود به عرصه توسعه ی این تکنولوژی ها لازم می باشد.پس بنا به علت های فوق، نه تنها کشورهای در حال توسعه بلکه کشورهای پیشرفته نیز همواره به فکر ورود به عرصه های تازه و توسعه این صنایع و تکنولوژی ها بوده و هستند (حسنی پارسا، 1383).

تأثیر حیاتی صنعت الکترونیک به عنوان یک صنعت (Hi-tech) در کلیه ابعاد زندگی بشر بر کسی پوشیده نیست. امروزه در سیستم های نظامی و دفاعی، ماشین آلات تولیدی، تجهیزات و دستگاه های پزشکی و اندازه گیری و بالاخره لوازم خانگی از الکترونیک به عنوان مرکز کنترل و هدایت و در واقع به عنوان قلب و مرکز سیستم، نهایت بهره گیری به اقدام می آید و در حقیقت حذف قسمت الکترونیکی از هر سیستم، معادل با حذف کارایی و دقت از آن سیستم بوده و وسایل تمدن و پیشرفت را به قهقرا و قرن ها قبل بازمی گرداند.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   پایان نامه رایگان با موضوع پایان نامه، مطالعه

اهمیت صنعت الکترونیک در دستگاه های جنگ الکترونیک و ضد جنگ الکترونیک به اندازه ای می باشد که کارایی و برتری نظامی هر کشور دقیقاً و مستقیماً به آن مربوط می گردد (اکبری، 1376). بدون شک در دنیای امروز که به دهکده ای جهانی تبدیل شده می باشد، بهره گیری از خدمات الکترونیک می تواند موجبات تسریع و تسهیل امور را فراهم آورد. الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک نام هایی می باشد که در دنیای امروزی نمی توان از کنار آن ها به سادگی گذشت و تقریبا در همه شئون زندگی بشر وارد شده می باشد. همچنین با عبور از عصر صنعتی به عصر اطلاعات، بازیگرانی کلیدی اهداف ثانویه تأسیس شرکت صنایع الکترونیک ایران:

  1. ایجاد قابلیت طرح و توسعه دستگاه های الکترونیکی و الکترواپتیکی؛
  2. بین المللی کردن نام صنایع الکترونیک ایران در جذب بازارهای جهانی؛
  3. تهیه سازمان و روش های لازم در جهت هدف فوق؛