کارشناسی ارشد، هزینه تولید

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

تکه ای از متن پایان نامه :

اگر سیستم حمل و جابجایی یکپارچه گردد تصمیمات در مراحل فوق اقتصادی خواهند گردید. فرآیند جدید برای این مقصود نیازمند کارتن‌ها و روش‌های حمل استاندارد می باشد تا با تغییر در روش سفارش حمل، هزینه را به حد معقول برساند. سیستم تجدید نظر شده با فرآیند جدید دو مزیت را در پی دارد، اول حمل استاندارد با کارتن‌های استاندارد که با حرکات نقاله‌ها و جابجایی در سیستم‌های تولید و توزیع متناسب می باشد و دوم بهره گیری از سیستم یکپارچه با فرآیندهای رایانه‌‌ای برای حداکثر بهره گیری از ابعاد کارتن‌ها و تغییر در طراحی کارتن‌ها برای رسیدن به حد موردنظر (،همان منبع ، 344).

تحت سیستم جدید، یک لیست مشخص و منظم از محتویات هر بسته هست که به کارتن‌ها پیوست شده می باشد و راهنمای خوبی برای کارکنان فروشگاه‌ها می باشد و لازم نیست که آنها کارتن‌ها را باز کنند و محتوی داخل آن را کنترل کنند و همین عامل باعث یک چیدمان منظم در قفسه‌ها و اتاقک‌های کوچک انبار خرده فروشی می گردد و در کنترل موجودی و سطح مصارف و در نتیجه تنظیم نیازها و سفارشات آتی خرده فروشی، بسیار مؤثر و مفید می باشد. تغییر بسته‌ها و کارتن‌ها به ابعاد کوچک تر موجب به هم خوردن سیستم جابجایی، حمل و نقل و انبارداری می باشد. در تغییر اندازه بسته‌ها، علاوه بر در نظر داشتن سایر فعالیت‌ها مانند سیستم جابجایی و انبارداری بایستی به موارد حفاظت و نگهداری از کالا و محصول، زیبایی، هزینه‌ها و … توجه گردد. به همین علت تعیین طرح بسته بندی نیازمند آزمایش‌های زیاد برای رسیدن به کلیه اهداف و کسب اطمینان از عملکرد بسته بندی می باشد.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   دانلود پایان نامه ارشد درمورد مدیریت بازرگانی، پایان نامه

 

2-2-8- شناسایی تصمیمات مورد توجه در لجستیک

انواع تصمیماتی که در لجستیک مورد توجه می باشند، گستره وسیعی از فعالیت های سازمان را، از مرحله استراتژیک، تاکتیک تا عملیات به توضیح ذیل تحت پوشش قرار می دهد :

محصول در هر کارخانه تعیین و جریان ارسال محصولات را بین کارخانه و انبار و از انبار به مشتری مستقر نماید، به گونه ای که کل هزینه تولید،انبار و حمل ونقل کاهش یافته و احتیاجات خدمت دهی را برطرف سازد؟ با فرض اینکه شرکتی نیازمند بهبود و ارتقای اساسی در توانایی های لجستیکی خود می باشد،حال این سؤال مطرح می باشد که آیا لجستیک یک کارکرد درون سازمانی می باشد یا اینکه می بایستی به صورت تأمین از خارج صورت پذیرد . طرفداران تأمین از خارج استدلال می کنند که این سیاست باعث ایجاد ارزش افزوده