دانلود پایان نامه ارشد با موضوع دسترسی به اطلاعات، کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

تکه ای از متن پایان نامه :

از طریق افزایش بهره برداری از دارایی ها ،حذف پیشگیرانه هزینه ای سرمایه ای ،کاهش هزینه های عملیاتی و آزاد شدن زمان مدیریت جهت تمرکز بر روی شایستگی های محوری شرکت می گردد.آنها تأکید می کنند که پیمانکاران بهتر،محاسنی دارند که از آن جمله می توان به دانش تخصصی و دسترسی به اطلاعات درمورد ی بهترین فعالیت ها اشاره نمود،آنها همچنین از منافع صرفه اقتصادی و تخصص گرایی در زمینه ی ارائه خدمات به مشتریان متعدد نیز بهره می برند . سیاست تأمین از خارج ممکن می باشد مضراتی را مانند هزینه های مربوط به اجرای این سیاست و کاهش بالقوه کنترل در پی داشته باشد . کاش کنترل به آن علت می باشد که شرکتها، وابستگی شدیدی به تأمین کنندگان لجستیکی خود پیدا کرده در حالیکه دیگر مهارتهای لجستیکی سابق خود را نداشته و تجهیزات خود را به کناری گذاشته اند.این وابستگی شدید می تواند در صورت بروز هرگونه مشکلی همانند اختلاف بین طرفین ،مخاطرات جدی برای شرکتهای وابسته ایجاد نماید . برای موفقیت آمیز بودن سیاست تأمین از خارج به وجود ارتباطات مشارکتی به همراه منافع و مسئولیت مشترک برای همه طرفهای درگیر الزامی می باشد،یک برنامه صحیح نیازمند سطح بالایی از اشتراک مساعی بین طرفها می باشد  ( شفیع زاده ، 1383، 4- 2 ) .

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   پایان نامه درباره مدیریت بازرگانی، عملکرد شرکت

 

2-2-10- ضرورت مدیریت یکپارچه  لجستیک

  1. تدارکات و پشتیبان ،همواره بازوی قوی مدیریت سازمان ها ست و در پیشبرد اهداف آنها ، تأثیر بسیار مهمی را ایفا می کند.این امور شامل یکسری فعالیت های تخصصی از قبیل تعمیرات ،نگهداری،تاسیسات،انبارداری،ترابری،تغذیه و غیره می باشد و با انجام این دسته از فعالیت ها ،واحد های اصلی و عملیاتی،آمادگی اجرای وظای و نیز ادامه آن را پیدا می کنند و بستر جریان کار را برای آنها آماده می گردد. از طرف دیگر ظرافت و پیچدگی فعلیت های پشتیبانی و لجستیکی ،نیازمند توانایی ها و تعیین و مشخص کردن استانداردها و اندازه های مورد نیاز جهت اجرا.
  2. مطالعه و برآورد تمامی نیازمندی های لجستیکی شامل نیازهای وسایل و ابزار آلات ، مواد و اقلام، تاسیسات و ابنیه.
  3. تهیه و تدوین روش ها و دستورالعمل ها ی درخواست ،تهیه ،خرید،انبار ،حمل و نقل ، بیمه،نگهداری ، توزیع نترل کمیت ،اقلام اسقاطی.