دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد : بررسی تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

تکه ای از متن پایان نامه :

 

اساساً مدیریت لجستیک فرآیند جامعی می باشد که به دنبال بهینه کردن گردش مواد و ملزومات از طریق سازمان و همچنین عملیات آن برای مشتری می باشد. در اصل مدیریت لجستیک، یک فرآیند برنامه ریزی و فعالیتی مبتنی بر اطلاعات می باشد. ملزومات بازار از طریق این فرآیند برنامه ریزی به ملزومات تولید و آنگاه به نیازمندی‌های مواد تبدیل می شوند (واترز[1] ، 1384، 44).

مدیران لجستیک همانند سایر مدیران یک سری وظایف عام و مشترک نظیر طراحی و برنامه ریزی، هماهنگی و هدایت، انگیزش، سازماندهی، نظارت و ارزشیابی را بر عهده دارند. در کنار این وظایف، هر مدیر لجستیک برای نیل به بهره وری بالا در انجام عملیات لجستیکی سازمان خود بایستی یک سری وظایف خاص که به توضیح ذیل اختصار شده اند انجام دهد:

  • تهیه و تدوین طرح‌ها، برنامه‌ها، خط مشی‌ها، روش‌ها، آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های لازم در زمینه کلیه امور لجستیکی.
  • تعیین و مشخص کردن استانداردها و اندازه‌های مورد نیاز جهت اجرا.
  • مطالعه و برآورد تمامی نیازمندی‌های لجستیکی شامل نیازهای وسایل و ابزار آلات، مواد و اقلام، تأسیسات و ابنیه.
  • دسترسی آسان به اطلاعات، دانش و مهارت: ارتباط زنجیره‌‌ای اعضای شبکه لجستیکی می تواند باعث انتشار ایده‌های خلاق میان بسیاری از بخش‌های تولیدی گردد و همچنین ارتباط شبکه‌‌ای در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی را توسعه دهد (آراستی و همکاران، 1383، 3).
این مطلب مشابه را هم بخوانید :   بررسی تاثیر استراتژی های مدیریت سرمایه در گردش بر تغییرات قیمت سهام و ارزش افزوده نقدی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران - دانلود پایان نامه

فعالیت‌های لجستیکی معمولاً سهم قابل ملاحظه‌‌ای در GDP کشورها دارا می باشند. این سهم در کشورهای مختلف از 7% تا 21% متغیر می باشد. دانشگاه ایالتی میشیگان در مطالعه‌‌ای که انجام داده می باشد، سهم فعالیت‌های لجستیکی از GDP را در اکثر نواحی اقتصادی جهان تقریباً 12 درصد اعلام کرده می باشد.

در میان کشورهای آسیایی، ژاپن توسعه یافته ترین صنعت لجستیک را داراست. کره جنوبی نیز در سه دهه گذشته در این زمینه به سرعت پیشرفت کرده می باشد. در ایران طبق آمار سال 1381، فعالیت‌های لجستیکی شامل حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات، ارزش افزوده‌‌ای معادل 51174 ریال ایجاد کرده می باشد.

[1]-Waters

 

 

 

مطالعه تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

مطالعه تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

 برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

دانلود از لینک پایین صفحه

پایان نامه ارشد مدیریت بازرگانی: مطالعه تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک