فرناندو مولرس (Fernando Moleres) بعضی از پروژه های عکاسی اش در سطح جهانی معروفیت دارن. از کودکان کار در گواتمالا گرفته تا جمعیت زیادتر از اندازه و افزایش مریضی در زندان Sierra Leone. تازگیا، مولرس به چین سفر کرده تا از یه مرکز توانبخشی به گیمرهای معتاد به بازیای آنلاین بازدید کنه.

آخرین تلاش مولرس ۵۱ ساله، خیلی فرقی با پروژه های قبلی اش نداره. پس از کار روی Sierra Leone در سال ۲۰۱۲، ایشون عکس ورداری از Free Minor Africa رو شروع کرد، سازمانی غیر دولتی که کنترلی بالا روی زندانیان کم سن و سال آفریقایی داشت و به روشی غیر استاندارد، اونا رو تحت آموزش قرار می داد.

تقریبا ۱۱۳ هزار کافه اینترنتی در سراسر چین هست. بعضی از اونا به کاربران اجازه میدن که حتی شبا در کنار کامپیوتر بخوابن و یه سریای دیگه که بسیار پیشرفته هستن، تموم ادوات بازی رو واسه مشتری جفت و جور می کنن.

مولرس میگه در کشور چین ۶۳۲ کاربر اینترنتی هست، ۱۰ درصد از نوجوانان بخشی از اون هستن که دچار اعتیاد هم شدن. این ندامتگاه و مرکز توانبخشی که از اون صحبت می کنیم در جنوب پکن قرار داره و تشکیل شده از ۶۲ پسر و ۶ دختر نوجوانه که همه در سنین پایین قرار دارن. Tao Ran، دکتر ارتش این مرکز رو مدیریت می کنه و تخمین زده که ۲۴ میلیون معتاد به اینترنت در چین وجود دارن.

در این مرکز، که بعضی از بیماران بارها تلاش در فرار از اونو داشتن، نوجوانانی که از اعتیاد به اینترنت رنج می برن تحت درمانای مختلفی قرار می گیرن و با انجام کارای سنگین و نظم ارتشی، عادت خود رو ترک می کنن.

خیلی از اونا در طول روز زمان زیادی رو با والدین خود نمی گذرونن که یکی از دلایل اون به روش زندگی در چین برمیگرده. پدر و مادرها مجبورند ساعات زیادی رو کار کرده و زمان کمی رو در خونه بگذرونن. بیشتر کودکان هیچ هدفی در زندگی خود ندارن و فقط در خونه به انجام بازیای ویدیویی مشغول می شن.

در ادامه مطلب بعضی از تصاویر باحال و تکون دهنده فرناندو مولرس رو می بینین.

لو جون سانگ ۱۳ ساله وقتی به این مرکز رسید به طور کامل گیج و مبهوت بود. امواج مغزی ایشون واسه مشاهده مشکلات ذهنی بررسی شد.

لئو که از سال ۲۰۰۵ به انجام بازیای ویدیویی روی آورده، به طور میانگین روزانه ۱۶ ساعت بازی انجام میده، البته روزهایی که به مدرسه نمی ره. حالا هم قصد فرار از مجموعه رو داره.

مرکز درمان اعتیاد به اینترنت (IATC) به وسیله Tao Ran مدیریت می شه. یه دکتر و محقق ارتشی. روش درمان در این مرکز همزمان ترکیبی از مهربانی دلسوزانه، نظم ارتشی، دارو و روان درمانیه.

بیماران هر روز صبح به صف می شن تا نظمی که در این مرکز برقراره رو حفظ کنن.

یه آموزشیار در حیاط مرکز به مریض دستوری میده. بیشتر ۷۰ مریض رو پسرها تشکیل میدن.

Yin Yu Tao و He Song خوابیده ان در حالی که بقیه در حال کارت بازی ان. آدمایی که به اینترنت اعتیاد پیدا می کنن معمولا در رابطه برقرار کردن با بقیه مشکل دارن.

این مرکز واسه بیمارانش هر روز دو ساعت گفتگو درمانی رو تجویز می کنه که به وسیله یه روان دکتر کنترل می شه.

بیماران تو یه جلسه گفتگو درمانی. ۶۰۰ میلیون چینی روزانه از اینترنت استفاده می کنن و دولت تخمین زده که تقریبا ۱۳ درصد نوجوانان چینی ممکنه مریض اینترنتی باشن.

لو جونگ سانگ ۱۳ ساله در حال بررسی فعالیتای مغزی.

کتابای مربوط به بیماریای اینترنتی که به وسیله Tao Ran، مسئول این مرکز نوشته شده.

Zhai Ye تقریبا ۸ ماه پیش و در ۱۵ سالگی به این مرکز روی آورد. آرزوی ایشون تحصیل در رشته تصویرسازی در کشور ژاپنه.

هوانگ کی جون در سمت راست، بازی کردن رو از ۱۰ سالگی شروع کرده. خیلی سریع معتاد شد و کار به جایی رسید که ۲۰ ساعت همیشه پشت هم بازی می کرد.

بعضی از بیماران واسه فراموش کردن درد و رنج و افسردگیایی که دارن داروهای خاص استفاده می کنن که هزینه هاش به وسیله خونواده پرداخته شده.

تازه واردا معمولا خود رو در اتاق شون نگه می دارن و نبود اینترنت دلیل می شه که نخوان حتی با بقیه ارتباطی برقرار کنن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *