مخوف‌ترین جزایر جهان+عکس

جزیره مارها

در اقیانوس آتلانتیک جنوبی، دور از سواحل برزیل در جنوب سائوپائولو، جزیره ایلادوکیمادا گرانده، سال هاست که بکر و دست نخورده باقیمونده. چون هیچ انسانی جرئت نمی کنه پا در این جزیره مرگبار بزاره. این جزیره محل زندگی مارهای سمیه. بومیای سواحل نزدیک می گن در هر مترمربع جزیره ایلادوکیمادا پنج مار سمی زندگی می کنن.

مخوف ترین جزایر جهان

پرندگان مهاجری که واسه استراحت بین راه بی خبر از همه جا در این جزیره فورد میان، منبع تغذیه مارهای این جزیره س. البته مارسلو دوآرت زیست شناسی که بیشتر از ۲۰ بار واسه انجام تحقیقات علمی به این جزیره سفر کرده، میگه پنج مار در هر مترمربع کمی اغراقه و بهتره بگیم که در هر مترمربع، یه مار سمی زندگی می کنه.

مارهای این جزیره، گونه خاصی از افعی سرطلایی هستن. در برزیل، عامل ۹۰درصد مار گزیدگیای منتهی به مرگ این نوع ماره. مارهای سرطلایی که در این جزیره خوش آب و هوا زندگی می کنن تا یه متر و نیم رشد می کنن. عکس العمل اونا بسیار سریعه و به محض گازگرفتن و نیش زدن گوشت محل گزیدگی ملتهب می شه. سرطلاییا اون قدر خطرناک ان که دولت برزیل به جز تحقیقات عملی هر سفری به این جزیره رو ممنوع کرده و هیچ مسئولیت رو در برابر آدمایی که به جزیره مارها برن، برعهده نمی گیره.

جزایر گوگردی

ژاپن سرزمین جزیره هاست. جزیره اصلی (هونشو) که دور و برش ۳ جزیره کوچیک تر (هوکایدو، کیوشو و شیکوکو) قرار دارن و البته دور و بر اونا هم تعداد بسیار بیشتر جزیره کوچیک تر. این وسط، مجمع الجزایر ایزو از وحشتناک ترین اوناس. در این جزایر، نفس کشیدن ممنوعه. اونجا به خاطر کوه های آتشفشانی، هوا پر از گوگرده و نکته قابل توجه اینکه این نقطه از جهان بیشترین اندازه گازهای کشنده رو هم داره. حتما فکر می کنین، این توصیفات دیگه هیچ انسانی جرئت زندگی در این جزایر رو نداره اما اینطوری نیس. ژاپنیای زیادی در ایزو خونه و زندگی دارن. البته خونها قدیمیه.

مخوف ترین جزایر جهان

قبل اینکه کوه های آتشفشانی منطقه فوران کنه. بعد از اینکه مواد مذاب فوران کرد و گازهای سمی در هوا پیچید و دیگه متوقف نشد، ساکنان این جزیره وحشتناک، به جای اینکه منطقه مرگبار رو ترک کنن تصمیم عجیب و غریبی گرفتن. اونا ماسکای اکسیژن به صورت میزنن، و این ماسکا شب و روز روی صورت بومیای منطقه س و اصلا جرئت برداشتن اونو ندارن. شاید باور نکنین اما ساکنان این منطقه واسه موندن در جزیره پول دریافت می کنن. پژوهشگرانی هم در منطقه هستن که مشغول مطالعه اثرات زندگی با ماسک اکسیژن و تنفس اندازه خیلی کم گاز گوگرد بر مردم هستن.

جزیره آدم خوارها

وقتی عکسای فیجی رو می بینین حتما فکر می کنین اونجا یکی از زیباترین و آروم ترین جزیره های دنیاست. اما فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه. اونجا تاریخی از وحشت رو در خود داره. تاریخی از کودک خواری، کشتن کودکان، شکنجه کودکان و مرگ اونا. جزیره فیجی کودکان رو اصلا دوست نداره. این موضوع رو از دفترچه خاطرات یکی از مبلغان مسیحی که در دهه ۱۸۴۰ به فیجی رفته بود خوب میشه فهمید: «سه شنبه سی و یکم اکتبر ۱۸۳۹. امروز صبح ما تماشاگر صحنه ای باورنکردنی بودیم.

مخوف ترین جزایر جهان

بیست جسد از مردان، زنان و کودکان از قبیله تانوآن به عنوان هدیه به قبیله ریوا آورده شد. جسدها بین مردم قبیله تقسیم شد. تقریبا ۳۰ کودک رو بالای نیزها بردن تا نشون پیروزی اونا باشه. دیگه کودکانی که جون سالم به در برده بودن به «بااو» برده شدن تا فنون جنگ بیاری رو به اونا آموزش بدن که این وسط بدترین شکنجه ها رو می دیدن.

جزیره کروکوها

جزیره رامری رکورددار مرگ دسته جمعی از راه حیواناته. در روزای آخر جنگ دوم، گروهی از نیروهای ژاپنی، در حال فرار از حمله متفقین به این جزیره کوچیک در سواحل برمه پناه بردن. ۱۹ فوریه ۱۹۴۵ بود. دسته سربازها به خط در حال گشت زنی در جزیره بودن غافل از اینکه جزیره رامری جولانگاه پشهای مالاریا، عقربای سمی و از همه بدتر کروکودیلای آب شوره. شب که از راه رسید سربازان که از همه جا بی خبر بودن، وارد رودخانه کم عمقی شدن که از اون بگذرند. یهو صدای فریادهای مرگ از گوشه و کنار بلند شد.

مخوف ترین جزایر جهان

کروکودیلای گرسنه به سربازها حمله کرده بودن. بروس رایت افسر انگلیسی در مورد این اتفاق وحشتناک چیزایی از بازماندگان ماجرا شنیده و در خاطراتش آورده: «اون شب وحشتناک ترین شبی بود که سربازان تا حالا تجربه کردن. صدای فریاد سربازها که بدنشون در آروارهای تمساحا گیر کرده بود به گوش می رسید و در اون تاریکی هیچ کاری از دست هیچکی ساخته نبود. صبح که شد نوبت لاشخورها بود تا باقیمونده سفره تمساحا رو تمیز کنن. از ۹۰۰ سرباز ژاپنی آمار به طور کامل دقیقی وجود نداره و بعضیا گفتن که حتی با وجود محاصره، ۵۰۰ سرباز از جزیره جون سالم به در بردن اما این ماجرا در گینس هم با نام «بزرگ ترین فاجعه از راه حیوانات» ثبت شده

جزیره ای واسه مرگ

سابقه ترس در پاولیگا واقع در یکی از تالابای ونیز ایتالیا به زمان روم باستان برمیگرده. رومیا افراد شرور رو یه جا جمع می کردن و همه اونا رو به منطقه ای دور از جایی که مردم عادی زندگی می کنن، می فرستادند. این منطقه جایی جز جزیره پاولیکا نبود. هزاران زندانی به جزیره منتقل می شدن و همه اونا بدون هیچ آب و غذایی اونجا ول شده و طولی نمی کشید که مرگ گریبان اونا رو می گرفت.

مخوف ترین جزایر جهان

چند سال گذشت تا اینکه طاعون همه اروپا رو فراگرفت و بازم نام این جزیره سر زبانا افتاد. این بار فرقش اینه که طاعونیا و یا هر فرد مشکوک به این مریضی رو به جزیره می فرستادند و سیاسی قدرتمندان اون زمان این بود: «اجازه بدیم طاعونیا در آرامش بمیرن.»

وقتی بیماران به جزیره می رسیدن اونا رو در بشکهای بزرگ مینداختن و در آتیش می سوزوندن. می گن که نزدیک به ۱۶۰ هزار نفر در این جزیره به کام مرگ کشیده شدن و هنوزم باقیمونده استخواناشون در پاولیگا دیده می شه.

بعد از این دو حادثه بسیار مشهور در سال ۱۹۹۲ بیمارستان روانی با برج ناقوس دار در این جزیره ساخته شد. بیمارستان روانی که خطرناک ترین بیماران در اونجا نگهداری می شد و به گفته بسیاری، آزمایشای وحشتناکی روی اونا انجام می شدن. به خاطر همین پس از چند سال این جزیره به صورت متروک رها شد. این جزیره اون قدر از نظر ایتالیاییا وحشتناکه که افسانه های بسیاری در مورد اون گفتن. مردم می گن که در پاولیگا ارواح آدمایی که طاعون داشتن و سوزونده شدن هنوزم سرگردان هستن!