مدال برنز المپیک برای احسان لشگری و کمیل قاسمی

احسان لشگری با پیروزی برابر حریف ترکیه ای خود تونست مدال برنز مسابقات کشتی آزاد المپیک رو به دست بیاره.

 

در شروع مسابقات مدال برنز المپیک ، احسان لشگری تونست در دو وقت و تو یه بازی برتر ، تونست حریف ترکیه ای رو شکست دهد. لشگری در وقت اول تونست ۳ بر ۲ بولکباشی رو شکست دهد و در وقت دوم هم در نبردی به طور کامل هجومی تونست ۳ بار حریفش رو خاک کندو قاطعانه صاحب مدال برنز المپیک شه.

دقایقی بعد از این رقابت ، کمیل قاسمی روی تشک اومد تا با دلاگنر آمریکایی مصاف دهد. پسر خوب جویباری کشتی کشورمون موفق شد در همون شروع وقت اول ، حریفش رو ۲ بار بتاباند و ۴ امتیاز بدست آورد تا ایران در آستانه دومین مدال تاریخ سنگین وزنش در المپیک شه. در وقت دوم کمیل تلاش در اداره کشتی داشت و همینطوری کشتی به کلینچ کشید . بازم کمیل در این کلینچ بدشانس بود و قرعه ای که خودش در آورده بود ، شانس رو به حریف آمریکایی داد و به همین سادگی با بدشانسی محض باری دیگه کمیل این تایم رو باخت. اون در کشتی با تایمازوف هم دو بار در دو تایم با قرعه کلیبنچ بازنده شد..

در کشتی وقت سوم ، رقابت نفس گیر پیگیری می شد. دلاگنر با تجربه چند بار زیرگیری کرد و هر بار این کمیل بود که حرکات اون رو رد می کرد. مسابقه شرایطی سخت داشت و می رفت که باز کار به کلینچ برسه اما در فاصله تنها ۹ ثانیه به پایانی کمیل حریفش رو خاک کرد و پسر ۲۲ ساله جویباری کاری بزرگ انجام داد و تونست یه مدال برنز دیگه واسه کشتی آزاد ایران به دست بیاره. اون این بار حریفی از آمریکا رو شکست داده بود تا تلافی شکست صادق گودرزی برابر باروفس رو کرده باشه.

کمیل قراره پرچمدار کاروان ایران در مراسم اختتامیه المپیک باشه.

کشتیای شانس دوباره

 در شروع مسابقه شانس دوباره تونست حریف آلمانی خود رو شکست دهد. کمیل در این بازی سخت ، دوبار در لحظات پایانی هر تایم تونست حریف آلمانی رو خاک کنه و با گرفتن دو امتیاز ، در دو تایم ، پیروز مسابقه شه و حالا واسه مدال برنز باید با حریف آمریکایی مصاف بده.

در دومین رقابت کشتی گیران ایرونی واسه به دست آوردن مدال برنزمسعود اسماعیل پور به مصاف حریف پر طاقت و سمج هندی خود رفت. ۲ دقیقه اول مسابقه بدون امتیاز تموم شد و کار به قرعه گوی رسید که بازم شانس با ایران یار نبود ، زیر رو باید حریف هندی می گرفت. با سوت داور ، مسعود حریفش رو تاباند اما داوران باز به حریفش امتیاز دادن. این بار بدون این دست اون دست کردن خادم اعتراض کرد و رای به سود ما برگشت.

در وقت دوم این حریف  هندی بود که با لنگ کمر ، مسعود رو به پل برد ، ۳ امتیاز گرفت و دو خاک اسماعیل پور واسه بردن این بازی کافی نبود و کار به وقت سوم رسید. هندی قوی در وقت سوم هم ۳ بار خیلی زود کشتی گیر ما رو از تشک خارج کرد. یوشل گات با یه سربند  و پی یه امتیاز دیگه هم از مسعود گرفت و بازی رو ۴ بر صفر کرد.  مسعود که می تونست امشب واسه مدال طلا رقابت کنه در عین ناباوری از المپیک حذف شد.

المپیک لندن