مدل لباس برای افراد درشت اندام باید چگونه باشد؟

style-tips-for-large-men

فقط یه شخص بزرگ اندام می تونه سختی پیدا کردن لباس مناسب رو درک کنه اما بهتره بزرگ اندامی رو به عنوان یه مزیت خاص در شیک پوشی ببینین که بیشتر مردم از داشتن اون محرومند. در این مقاله می خوایم بهترین مد واسه این افراد رو بررسی کنیم:

به دست آوردن اندازه مناسب:

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ بزرگ اندام بودن توجیه مناسبی واسه پوشیدن لباس های بزرگ تر از اندازه شما نیس. حتی اگه بهترین اندام رو نداشته باشین، داشتن کمد لباسی آراسته به شما کمک می کنه تا در نگاه اول بهترین اثر رو بذارین. اضافه وزن داشتن به این معنی نیس که ناچار به پوشیدن لباس های ناجور هستین. شاید افراد سنگین وزن هم بسیار شیک باشن. فقط می بایست به جزئیات توجه کرده و لباس هایی رو انتخاب کنین که با سبک و اندام شما هماهنگی داشته باشه.

۱. لباس هایی بپوشید که الان اندازه اندام شما هستن

ممکنه چند ماه قبل یا سال ها پیش وزن کمتری داشتین یا در آستانه شروع یه رژیم غذایی باشین. درهرحال لباسی که حالا اندازه شما نیس رو به تن نکنین. شایدً معنی این حرف اینه که چاره ای ندارین واسه لباس هایی جدید و اندازه اندامتون هزینه ای صرف کنین. لباس های بسیار تنگ توجه رو به این واقعیت جلب کرده که اضافه وزن دارین و پس بر خط های منحنی بدن شما تأکید می شه. نقاطی که شایدً دلتون نمی خواهد روی اون تأکید شه. به همین ترتیب افراد بزرگ اندام در لباس هایی با اندازه بزرگ، کوچیک تر به نظر نمی رسند و این لباس ها تنها شما رو بزرگ تر نشون میدن. فریب ظاهر بعضی از لاغراندام ها رو نخورین که با پوشیدن لباسی که اندازه اون بزرگه؛ به طور طعنه آمیزی حتی لاغرتر به نظر می رسند. این مورد در افراد بزرگ اندام صدق نمی کنه.

۲. لباس های گشاد، بزرگ انداما رو کوچیک تر نشون نمی بدن!

نتیجه این کار فقط نامرتب نشون دادن ظاهر شماس. تیشرتی که دو برابر اندازه شماس در قسمت شونِه ها و گردن بیشتر از اندازه پهن بوده و در زیر لگن رو به پایین آویزون می موند و در نتیجه شما رو حتی بزرگ تر نشون میده.

اگه مشکل داخل گذاشتن پیراهن دارین، می تونید اون رو عوض کنین. پیراهن هایی بخرین که روی اون برچسب «قدبلند» خورده باشه که معمولاً فقط با سایزهای XL به بالاتر در دسترس هستن. اگه اندازه شما در اون گروه س. پس بدون اینکه خیلی بزرگ باشه به خوبی به تن شما میره. اول پیراهن خود رو بپوشید، بعد شلوار رو به تن کنین. در بیرون آوردن پیراهن خود از شلوار، زیاده روی نکنین. پیراهن باید به صورت صاف قرار بگیره. اما قبل از اینکه کمربند خود رو سفت کنین، حدود نیم سانتی متر از پیراهن رو بیرون بذارین تا مانع حرکات عادی شما نشه.

۳. لباس هایی مناسب تموم قسمت های بدن

اگه شلوارتان اندازه کمر بوده اما در محل دوخت ران هاتون خیلی تنگ شده، یه اندازه بزرگ تر بخرین که مناسب ران های شما بوده و در اون احساس راحتی کنین. بهتره کمی بیشتر واسه شلواری هزینه کنین که به طور کاملً اندازه شماس تا اینکه چندین هزار تومن واسه شلواری بپردازید که اندازه نباشه.

۴. لباس متناسب موقعیت

بعضی از مردان سنگین وزن ممکنه به خاطر احساس ناامنی، تمایلی به پوشیدن تیشرت یا شلوارک در فصل تابستون نداشته باشن. اما نپوشیدن لباس مناسب فصل و در لاک دفاعی فرو رفتن فقط توجه بیشتری رو معطوف شما می کنه. لباس هایی بپوشید که عوضش کناره جویی از محیط، برازنده شما باشن.

تقویت سبک و ظاهر فردی:

در ادامه به نکاتی مثل طرح راه راه لباس، یقه هفت، قد و رنگ لباس و اثر اون ها در تناسب اندام شما می پردازیم.

۱. بزرگ انداما راه راه عمودی بپوشید

style-tips-for-large-men-2

یه پیراهن راه راه کم رنگ که الان بسیار رایج به نظر می رسد، هم واسه خلق یه راه راه عمودی عالیه. البته از هر راه راهی استفاده نکنین. چراکه طرح ساده ای مانند راه راه افقی می تونه لباس هایی رو که اندازه نیستن برجسته کنه. عوضش به جای اینکه اون ظاهر باریک دلخواه رو بسازه؛ شما رو بزرگ تر و بزرگ اندام تر نشون بده.

– به جای لباس راه راه افقی، راه راه عمودی بپوشید. راه راه عمودی به شما کمک می کنه تا ظاهر باریک تری پیدا کنین و راه راه افقی درواقع شما رو بزرگ تر از چیزی که هستین نشون می دهد.

– از الگوهای برجسته و رنگ هایی که خیلی جلب توجه می کنن هم دوری کنین.

۲. سراغ لباس هایی با یقه هفت برید

شکل یقه یه سوییشرت یا تیشرت یقه هفت می تونه کمک کنه تا خط گردن شما بلندتر نشون داده شه و موجب می شه تا آدمایی که غبغب دارن کمتر در برابر توجه قرار بگیرن.

– واسه خرید لباس های رسمی، پیراهن هایی رو انتخاب کنین که یقه پهن تر دارن تا تناسب چهره شما رو حفظ کنه.

– از پوشیدن لباس های یقه اسکی دوری کنین. یقه اسکی ها خط گردن شما رو از بین می برند و موجب چاق نشون دادن صورت شما می شن.

۳. شلوار صاف بدون چین و تا زدن

شلوار صاف -بدین معنا که پاچه اون مانند قسمت ران پهن باشه- از شباهت پای شما به حرف V لاتین جلوگیری می کنه. اینجوری قوزک پای شما کوچیک و زانوی شما بزرگ به نظر نمی رسد. اگه شلوار شما اندازه باشه، دیگه احتیاجی به تا کردن اون ندارین.

۴. حجم اضافی به اندام خود اضافه نکنین

از بافت های کلفت دوری کنین. شلوارهای شش جیب، هودی هایی که در قسمت جلو جیب دارن و سوییشرتای پرحجم شما رو بزرگ نشون میدن. پد شونِه، اِپل یا هرگونه لباسی که شونِه های شما رو بزرگ تر نشون میدن هم استفاده نکنین. درحالی که پارچه های طبیعی در اولویت قرار دارن، پارچه های مصنوعی در فصل زمستون می تونه به کم کردن حجم لباس های شما کمک کنه.

– به جای پارچه های پرحجم تر، از جنس هایی مثل کشمیر استفاده کنین. با به کار گیری اینجور پارچه هایی، گرم می مونید، و از حجم اضافی لباس های کلفت تر – که شما رو بزرگ تر از چیزی که هستین نشون میدن- هم در امان می مونید.

– اگه زیاد عرق می کنین از پارچه های مصنوعی مانند ریون و پارچه های طبیعی مانند ابریشم صرف نظر کنین. درسته که این پارچه ها ظاهر خوبی به فرد میدن. اما تنفس با اون ها سخته و می تونه منتهی به عرق کردن اضافی و حس کلافگی شه.

– هنگام انتخاب کت و شلوار، کتی رو انتخاب کنین که واسه شما اندازه باشه. از کت های بسیار گشاد دوری کنین. کت هایی که در قسمت پشت اون ها دو چاک داره، بدن شما رو بیشتر نشون میدن. اما کت هایی که تنها یه چاک دارن، قسمت پهلو و باسن رو بیشتر مخفی می کنن.

۵. قد لباس بیشتر

بلندی قد لباس به کشیدگی اندامتون کمک می کنه. تلاش کنین پیراهن یا کتی بپوشید که قد بیشتری داشته باشه. پیدا کردن پیراهنی که حتی وقتی اون رو روی شلوار می اندازید هم ظاهر خوبی داره، می تونه به بلندتر شدن اندام شما کمک کنه. علاوه بر اون می تونید پالتوها و بارانی های رو امتحان کنین. یادتون باشه که هرچه تمرکز ظاهر خود رو به بلندی قد خود بکشونین، توجه از اضافه وزن شما بیشتر منحرف می شه. اینجوری ظاهری متناسب و خوش هیکل تری رو می سازید.

۶. به رنگ لباس خود توجه کنین

رنگ های روشن جلب توجه و رنگ های تیره تر برعکس عمل می کنن. از این اصل واسه تناسب اندامتون استفاده کنین. مثلا، اگه نیم تنه شما بزرگ تر از پایین تنه س، بالاپوشی تیره و شلواری روشن به شما کمک می کنه که ظاهر متناسب تری داشته باشین. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین زیرپوش ها در تابستون می تونه شما رو خنک تر و در زمستون گرم تر کنه. در کنار اون، تعرق بدن رو جذب می کنن و از اون لکه های بزرگ و خیس بیشتر در امان می مونید.

لوازم جانبی یه بزرگ اندام:

بزرگ اندام بودن دلیلی بر ضعف کمد لباس یا سبک مد شما نمی شه. با هر وضعیت اقتصادی، می توانبد هوشمندانه خرج کنین و لباس هایی رو جفت و جور کنین که بهترین ظاهر رو واسه شما رقم می زنند. در ادامه درباره لوازم جانبی مد یه بزرگ اندام می پردازیم.

۱. کمربند داشتن، رمز موفقیت یه بزرگ اندام

به کار گیری کمربند واسه کسی که کمری پهن و بدی تو پُر و تنومند دارن، بهترین کار هستش. به خصوص وقتی که می خواهید پیراهن خود رو داخل شلوار بذارین. هرچه عرض کمربند پهن تر باشه، احساس راحتی بیشتری دارید.

– به عنوان جانشین، از کمربند به بند شلوار (ساس بند) کوچ کنین. در مناسبت های کاری بند شلوار به نسبت کمربند واسه ظاهر شما آراسته تر و شیک تر به نظر می رسد. یه رنگ روشن و برجسته مانند قرمز رو انتخاب کنین تا در مرکز توجه باشین.

۲. کراوات پهن استفاده کنین

اگه از کراوات استفاده می کنین، پیشنهاد می کنیم کراواتی پهن بخرین. خرید کراوات باریک، اندام شما رو بزرگ تر نشون می دهد. درحالی که خود کراوات، کوچیک تر به نظر می رسد.

– وقتی که کراوات رو گره می زنید، تلاش کنین کراوات تا نزدیکی کمربندتان برسه.

۳. یه کلاه صاحب سبک بر سر بذارین

style-tips-for-large-men-3

یه نوع کلاه شاپو یا مشابه اون انتخاب کنین که برازنده شخصیت شما باشه. بعد اون رو شاخصه مد خود بذارین. پوشیدن یه کلاه شیک نشون می دهد که شما هنگام هماهنگ کردن لباس به همه جزئیات ظاهر خود دقت کرده اید. این کلاه می تونه هرگونه طرز فکری مبنی بر اینکه شما به دلیل تنبلی سنگین وزن هستین رو نابود کنه.

۴. یه کیف رسمی یا کیف چرمی جفت و جور کنین

اگه معمولاً کیف پول بزرگ یا گوشی موبایل بسیار بزرگی همراه خود دارین؛ بهتره که واسه جابجایی اون ها از چیزی به غیر از جیب خود استفاده کنین. سنگینی این وسایل و برجستگی اون ها کمر و باسن شما رو پهن تر از واقعیت نشون می دهد. واسه داشتن ظاهری حرفه ای، کافیه روی یه کیف باکیفیت و چرمی هزینه کنین.

اگه از لوازمی جانبی مد مانند ساعت مچی استفاده می کنین، یه جور رو انتخاب کنین که صفحه بزرگ تری داشته باشه. پیشنهاد می کنیم از همه لوازم جانبی کوچیک دوری کنین. چراکه در مقایسه با اندام شما نامتوازن به نظر می آیند و شما رو بزرگ تر از واقعیت نشون میدن.

راهنمای خرید کت و شلوار دامادی

راهنمای انتخاب جوراب مردونه

بامیلو شیک پوشی