مراسم افتتاحیه المپیک ریو+عکس

مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو ساعت ۲۰ به وقت محلی و ۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه ماراکانا شروع شد.

* مراسم در حالی از چند دقیقه قبل شروع شده که در اول مراسم ورزشگاه با نور سبز صحنه آرایی شد که اشاره به رنگ و نماد اصلی بازی ها داشت. در این قسمت ابتدایی به میلیونا سال قبل اشاره می کرد که تاریخ کشور برزیل شکل گرفت. باغی بزرگ که خاستگاه اصلی کشور برزیله و میلیون ها سال قبل به وجود اومده. بزرگترین باغی که در دنیا هست واسه برزیلی ها هستش.

شروع مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو

* در اول مراسم نمایش هایی از تشکیل تمدن برزیل به اجرا در اومد. در اول این نمایش به ورود آفریقایی ها به برزیل گفته شد که به زور وارد این کشور شده ان.

* دو گروه بعدی در اصل مهاجرت مردم از خاورمیانه و آسیا به برزیل رو نشون می داد که این وسط پرچم قرمز نماد ورود ژاپنی ها به برزیل بود که در قرن ۲۰ به این کشور هجرت کردن.

شروع مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو

شروع مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو

* لودمیلا خواننده مراسم، یه دختر ٢١ ساله برزیلیه. اون یه مدل برزیلی هستش که نزدیک به ۶۰ هزار هوادار داره.

*در ادامه آتیش بازی در وسط ورزشگاه شروع شد.

*پس از برگزاری نمایش افتتاحیه، مراسم رژه تیم ها شروع شد و کشور یونان به واسطه اینکه خاستگاه المپیک مدرنه، رژه المپیک رو شروع کرد. افغانستان اولین تیمی بود که بعد از یونان رژه رفت.

* در مراسم رژه یه سه چرخه با گلدان های سبز رنگ در پیشونی ورزشکاران حرکت می کرد که اشاره ای به نماد المپیک سبز داشت. هم اینکه، یه کودک هم شاخه هایی از برگ درخت قهوه رو در دست داشت و در کنار پرچمدار کاروان هر تیم حرکت می کرد.

* نکته باحال اینکه موقع رژه کاروان عربستان سعودی واسه اولین بار مشاهده شد که بانوان ورزشکار این کشور با حجاب اسلامی در جلوی کاروان با پرچم عربستان حرکت می کردن.

* کاروان کشور کویت به دلیل تعلیق ورزش این کشور با پرچم المپیک در مراسم رژه رفتن.

*ورزشکاران پس از رژه از مقابل جایگاه به سمت استندی که در کنار ورزشگاه تعبیه شده بود می رفتن و دانه های قهوه رو به صورت ظاهری در این استند می کاشتند که جلوه دیگه از شعار بازی ها که اشاره به المپیک سبز داره، بود.

* کاروان کشور جیبوتی با لباسی عجیب در مراسم رژه حاضر شد که تعجب همه رو به همراه داشت. مردان کاروان کم تعداد جیبوتی با دامن سنتی در مراسم رژه رفتن.

* به هنگام رژه کاروان تیم مصر، یکی از ورزشکاران این کشور پرچم عربستان رو در دست داشت و اون رو به شکل عجیبی تکون می داد.

شروع مراسم افتتاحیه المپیک ۲۰۱۶ ریو

* کاروان تیم اسپانیا با پرچمداری رافائل نادال تنیسور مشهور از مقابل جایگاه رژه رفت. نادال با لبخندی بر لب شدیدا مورد توجه عکاسان و دوربین های تلویزیونی قرار گرفت. هم اینکه ورزشکاران کاروان اسپانیا به هنگام رژه کلا ه های خود رو از سر ورداشته با تکون دادن اون به بیان احساسات تماشاگران جواب دادن.

* کاروان پرتعداد چین به عنوان قهرمون بلامنازع رقابت های المپیک بسیار طول و دراز بود و از تعداد قابل توجه ای ورزشکار تشکیل می شد که با استقبال تماشاگران روبرو شد.

*کاروان آمریکا با پرچمداری مایکل فلیپس نخبه شنای دنیا وارد ورزشگاه ماراکانا شد و به هنگام رژه از مقابل جایگاه خاص با استقبال جون کری وزیر امور خارجه کشور آمریکا روبرو شد. کری به هنگام رژه ورزشکاران کشورش با گوشی موبایل خود فیلمبرداری می کرد.

*کاروان ورزشی ایران با نام “امام رضا (ع)” و با پرچمداری زهرا نعمتی از مقابل جایگاه عبور کرد.

*ورزشکاران ایران موقع رژه واسه تماشاگران دست تکون می دادن و یه سری های دیگه هم مشغول عکس ورداری و فیلمبرداری از این لحظات بودن تا به یادگار نگه دارن.

*زهرا نعمتی بانوی پرچمدار ایران در این مراسم شدیدا مورد توجه عکاسان و دوربینای تلویزیونی حاضر در ورزشگاه قرار گرفت و تماشاگران شدیدا اون رو تشویق کردن.

*ورزشکاران ایران موقع رژه واسه تماشاگران دست تکون می دادن و یه سری های دیگه هم مشغول عکس ورداری و فیلمبرداری از این لحظات بودن تا به یادگار نگه دارن.

*ورزشکاران والیبال، شنا، شمشمیربازی و دوچرخه سواری در رژه حضور داشتن.

* اسامی کاروانای ورزشی به سه زبون خونده می شه که زبون اول، زبون انگلیسیه.

* با ورود فرانسه کاروان این کشور مورد پشتیبانی خیلی از طرف تماشاگران قرار گرفت. ژان فرانسوا اولاند رئیس جمهور کشور فرانسه که در جایگاه VIP حضور داشت، واسه ورزشکاران کشورش دست تکون داد.

* انتهای هر کاروان یه گروه نوازنده ورزشکاران رو همراهی می کنه.

* به هنگام رژه کاروان اندونزی یکی از بانوان ورزشکار این کشور تاجی عجیب و غریب روی سرداشت که با تعجب تماشاگران همراه بود.

* برزیل به عنوان میزبان، آخرین تیمیه که رژه می رود و در آخر تیم پناهنده ها که از ۱۰ ورزشکار پناهجو تشکیل شده با پرچم المپیک رژه میرن.

*با عبور هر کاروان، نورهایی به رنگ پرچم اون کشور در ورزشگاه روشن می شه که جلوه خاصی به مراسم داده.

*با خوندن اسم هر کاروان خبرنگاران حاضر در ورزشگاه هم کاروان خودشون رو تشویق می کردن.

*حتی خبرنگاران ایتالیایی که کنار کاروان رسانه ای ایران نشسته بودن به احترام نام ایران، کشورمون رو مورد تشویق قرار دادن.

*بیشتر ورزشکاران حاضر در کاروان رژه با گوشیای موبایل خود مراسم رو فیلمبرداری می کردن.

شناگر زنی که واسه مدال المپیک حریف خود رو غرق کرد!+عکس

بدن مایکل فلپس چه ویژ گی های خاصی داره؟

المپیک ریو