مراسم تولد ۷۰ سالگی “استفان هاوکینگ” فیزیکدان مشهور بدون حضور خودش

فیزیکدان مشهور انگلیسی، “استفان هاوکینگ” به دلیل مریضی شدید نتونست در مراسمی که به مناسب هفتادمین سالگرد تولدش برگزار شد، شرکت کنه.

steve hawking

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون دانشگاه کمبریج اعلام کرد هاوکینگ روز جمعه از بیمارستان مرخص شده و از این رو در این مراسم تنها صدایی ضبط شده از ایشون واسه حاضرین پخش شد.

هاوکینگ در این سخنرانی که تنها فایل صوتی اون واسه حاضران پخش شد، بر ضرورت ادامه پیدا کردن اکتشافات فضایی به خاطر آینده آدمی تاکید کرد. ایشون در سخنرانی خود با عنوان “گذشته کوتاه من” اخطار داد که نسل بشر اگه سکونت در دیگه مناطق فضا رو شروع نکنه، نمی تونه باقی موندن خود رو در هزاره بعدی حفظ کنه.

ایشون هم اینکه در سخنرانی خود از افراد خواست تا کنجکاو باشن. هاوکینگ در این سخنرانی گفت: یادتون باشه که همیشه به بالا و به ستاره ها  نگاه کنین، نه به پایین و به پاهاتون، تلاش کنین اون چیزی که می بینین رو درک کنین و از چیزی که موجب وجود جهان هستیه در حیرت باشین.

هاوکینگ دوران زندگی خود رو زمونه ای باشکوه واسه زندگی کردن و انجام تحقیقات در مورد فیزیک نظری خواند. هاوکینگ گفت: “دیدگاه ما از جهان هستی طی ۴۰ سال گذشته تغییر زیادی پیدا کرده و من خوشحالم که در این تغییر مشارکت کوچیکی داشتم. این حقیقت که ما آدما، که خود یه سری از ذرات ریشه ای طبیعت به حساب میریم، تونستیم تا این اندازه به درک قوانین حاکم بر زندگی و جهان نزدیک شیم، موفقیتی بزرگ هستش.”

براساس گزارش بی بی سی، تعداد خیلی از محققان برتر جهان، تاجران و کارآفرینانی چون “ریچارد برنسون” در این مراسم حضور داشتن. تولد ۷۰ سالگی “استفان هاوکینگ” که به مریضی مشکل موتور نورونی گرفتار هستش، موجب حیرت زدگی خیلی از پزشکان شده چون خیلی از کارشناسان می گن هاوکینگ با وجود مریضی که معمولا طی پنج سال مبتلایان خود رو از پا در می آورد، تونسته ۷۰ سالگی خود رو ببینه و این پدیده اصول علم پزشکی درباره این مریضی رو زیر سوال برده.

noindex