مراقبت از جوش های صورت

کارشناسان پوست می می گن: از هر ده نوجوون تقریبا هشت نفر با مشکل جوش مواجه هستن و این بثورات جلدی، بیشتر در سنین ۱۲ تا ۱۷ سالگی روی صورت بروز می کنن و مشکل ساز می شن. اگر فرد گرفتار به جوش در مورد این آگاهی کافی داشته باشه با انتخاب راهکارهای ساده می تونه بهتر با این مشکل مقابله کنه و از شدت اون کم کنه. وقتی که منفذهای روی پوست بسته می شن، جوش روی پوست ظاهر می شه.

acne

منفذهای موجود روی پوست شامل غدد چربی هستن که پوست رو نرم و مرطوب نگه می دارن. هم اینکه در وقتی که داخل این منفذها مقدار زیادی چربی باشه موجب می شه تا جوش های چرکی روی پوست به وجود آیند. با رشد فرد، فعالیت هورمون ها تغییر می کنه و فعالیت غده های چربی افزایش می یابد و در نتیجه چربی زیادتر از اندازه منفذهای پوست رو می گیرد.

به گزارش سایت اینترنتی اس تی ال تودی، با رعایت چند نکته ساده می توان از بروز جوش روی پوست جلوگیری کرد که بعضی از عادی ترین اونا عبارتند از:

  1. صورت خود رو دو بار در روز با آب گرم و صابون های ملایم شست وشو بدید.
  2. واسه شست وشوی پوست صورت خود از لیف استفاده نکنین چون که به التهاب پوست منجر می شه. در صورت به کار گیری لوازم آرایشی، کرم های مرطوب کننده و ضدآفتاب مطمئن باشین که بدون چربی باشن.
  3. اگر موهای بلندی دارین اون رو به طور مرتب شست وشو بدید و اجازه ندین که موها با پوست صورتتون تماس داشته باشن.
  4. پس از انجام فعالیت های ورزشی صورتتون رو بشورید.
  5. از آسیب رسوندن و کندن جوش های صورت دوری کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

جوش بازنشر جوش صورت سیمرغ