مراقبت از موی فر طبیعی

مراقبت از موی فر طبیعی

شکل های جور واجور موی فر رو بشناسین و واسه مراقبت از موهای فرتان وقت بذارین.

به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ آدمایی که موهای فر دارن این رو می دونن که در حالیکه خیلیا به موهای فر اونا غبطه می خورن اما مدیریت و نگهداری از موهای فر از دشوارترین کاراس. اگه نمی خواین موهاتون رو صاف کنین و دوست دارین حالت فر رو همیشه داشته باشه، باید این نکات رو بدونین تا بتونین به بهترین شکل از موهای فرتان مراقبت کنین.

  1. لایه لایه کردن مو:

یکی از بهترین روشای کوتاه کردن مو به صورت لایه ایه. از آرایشگرتان بخواین موهاتون رو به صورت لایه های بلند، کوتاه کنه و طوری باشه که موها تا روی شونِه هاتون بیاد. با این روش موهای سبک تری دارید و مراقبت از اون براتون آسون تر می شه.

  1. به کار گیری شامپوی بدون سولفات:

واسه شستن موهاتون حتما از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنین. سولفات باعث می شه رطوبت موهای شما گرفته شه و این چیزی نیس که موهای فر شما لازم داشته باشه.

  1. از حولهای حموم استفاده نکنین.

واسه خشک کردن موهای فر بهتره از حولهای میکروفایبر یا از جنس کتون استفاده کنین. هوله معمولی که واسه حموم استفاده می کنین باعث می شه موهاتون بیشتر وز شه.

  1. مراقبتای همیشگی:

بهتره واسه اینکه موهاتون خشک نشه یا حالتش رو از دست نده هفته ای یه بار از نرم کننده های قوی و یا کالاهایی که پروتئین غنی دارن واسه مو استفاده کنین. ماسک مو هم می تونه گزینه مناسبی واسه تقویت موهاتون باشه.

  1. اجناس مناسب مو:

اینکه بدونین چه محصولی رو واسه حالت دادن موهاتون استفاده کنین خیلی مهمه. اگه موهای نازک دارین ما به شما به کار گیری موس رو پیشنهاد می کنیم، واسه موهای کلفت تر روغن دانه انگور گزینه خوبیه، هم موها رو چرب می کنه هم حالت میده و تقویت می کنه. این روغن از روغن آرگان سبک تره و خیلی راحت وز موهاتون رو میگیره بدون اینکه موهاتون رو سنگین کنه.

چیجوری شوره سر رو از بین ببریم؟ روش درمان شوره سر

خواص عسل واسه تقویت موی سر

بانوی شهر زیبایی مو سلامت مو