مراقبت از پوست در آب و هوای گرم

مراقبت از پوست در گرما

به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ نیازای مراقبت از پوست در طول ماه های گرم، نسبت به روتین مراقبت از پوست شما در زمستون فرق داره. از افزایش جوش گرفته تا خطر قرار گرفتن در برابر اشعه ی UV خورشید؛ مواظبت، آبرسانی، و تغذیه ی پوست تا وقتی آب و هوا گرمه، کاری ترسناکه. اما حالا خوبیش اینه چند راه آسون می تونه کمک کنه تا در طول تابستون پوستتون بازم دوست داشتنی بمونه.

ضد آفتاب

آب و هوای گرم یعنی تابش و خورشید، و به کار گیری کرم ضد آفتاب هم شک نداشته باشینً مهم ترین کاریه که باید واسه مواظبت در برابر خورشید انجام بدین. یادتون باشه اگه عرق می کنین یا در آب هستین، هر ۲ ساعت یه بار ضد آفتابتان رو تجدید کنین. اگه SPF بالاتری انتخاب کنین، واسه ساعات بیشتری در برابر آفتاب مواظبت میشین، اما اگه آنروز شدیداً گرم باشه، ممکنه عرق شما همه ی ضد آفتابتان رو خراب کنه.

تعریق

عرق می تونه مسائلی مثل سوزش پوست رو بسازه، پس مقابله با عرق در ماه های گرم هم باید جزو اولویت های شما باشه. شستشوی همیشگی، می تونه از تجمع عرق روی پوست که باعث سوختگی می شه پیشگیری کنه، علاوه بر این می تونید از یه پاک کننده ی ملایم که نه خشک می شه و نه پوست رو اذیت می کنه هم استفاده کنین.

جوش

در آب و هوای گرم، پوست شما بیشتر مستعد جوش زدنه، پس ایده ی خوبیه که بعضی اقدامات پیشگیرانه انجام بدین. جوش ی مکانیکا نوع خاصی از آکنه س که در آب و هوای گرم رایجه. این شرایط وقتی ظاهر می شه که آب و هوای گرم با سایش تکراری مانند سایش صورت با کلاه ورزشی همراه شه. در ناحیه ای که سایش بوجود اومده باشه، جوش جوونه میزنه. شوینده ها و کرم های موضعی و یا لوسیون های شامل اسید سالی سیلیک یا بنزوئیل پراکساید، می تونن در پیشگیری از جوش های مربوط به آب و هوای گرم مؤثر باشن.

آبرسانی

راه دیگه واسه سالم نگاه داشتن پوست در آب و هوای گرم، اینه که از داخل به اون رسیدگی کنیم. هیدراته نگاه داشتن بدن، یا آبرسانی به اون، می تونه از خشک شدن پوست در آب و هوای گرم تابستون جلوگیری کنه. هم اینکه باید هر روز از مرطوب کننده های بدون چربی استفاده کنین تا پوستتون خوب هیدراته بمونه. بعضی از مرطوب کننده ها با گرما یا خورشید فعال می شن، و همین گزینه اون ها رو واسه تابستون تبدیل انتخاب خوبی می کنه.

درمان های پیشگیرانه

پیشگیری کلید مراقبت از پوست در تابستانه. لایه برداری می تونه سطح پوست رو از شر سلول های مرده خلاص، و منافذ پوستتون رو باز کنه. مصرف روزانه ی مولتی ویتامین می تونه اندازه آنتی اکسیدان در بدن رو زیاد کنه، پس پوستتون سالم و در مقابل گرما محفوظ می مونه.

خواص مدیتیشن واسه پوست و زیبایی

امتیازات مدیتیشن

زیبایی پوست مجله سلامت