مراقبت از پوست صورت مردان در فصل زمستان

Essential Winter Skin Care Tips For Men

اگه به سلامت و زیبایی پوست صورت خود بها می دید بهتره برنامه خاص ای واسه فصل زمستون داشته باشین چراکه پوست در برابر سرما ضعیف می شه.

به گزارش آلامتو و به نقل از بامیلو؛ زمستون شروع شده و از اون گریزی نداریم. بخاطر این خیلی وقته که بیشتر ما تیشرت های آستین کوتاه رو با بلوز، ژاکت های جین و کاپشن تعویض کرده ایم. اما چند نفر از ما واقعاً درباره تغییراتی که باید در روال آراستگی خود به وجود بیاریم؛ فکر کرده ایم؟ خبر خوب اینه که تنها چند تغییر کم می تونه فرق زیادی رو به وجود بیاره. در ادامه نکته های بسیار خوبی می خونید. به طوری که بدون این دست اون دست کردن می تونید اون ها رو به کار گیرید و از خود در برابر زمستون مواظبت کنین.

مراقبت از پوست در فصل زمستون

اولین قدم واسه مراقبت درست از پوست در تابستون و به خصوص زمستون اینه که نوع پوست خود رو به درستی بشناسین. دامنه این شناخت می تونه از چرب و براق تا خشک و درشت باشه. بیشتر افراد در میونه این طیف قرار می گیرند و بیشتر با ترکیبی از هر دو سر و کار دارن. اگه شما حتماً دارای نوع خاصی از پوست هستین، پس ضرورت داره که بدونین کدوم اجناس بهترین کاربرد رو در مواظبت از شما –به هنگام فصل زمستون- دارن.

بهترین اجناس مراقبت از پوست واسه زمستون

یه تیکه از بدن که بیشتر وقتا در برابر سرما قرار داره ولی معمولاً فراموش می شه، دست ها هستن. اگه شما از اون عده هستین که از دستکش استفاده نمی کنین، به شما پیشنهاد می شه که واسه خود یه کرم دست مناسب با نوع پوست خود دست و پا کنین. نه فقط کرم دست از دستان شما در برابر سرمای هوا مراقبت کرده بلکه علاوه بر اون کمک می کنه دستانتون نرم باقی بمونن و خشک نشن. هم اینکه این نوع از کرم ها مناسب افرادیه که به باشگاه هم می روند. البته در کل بهتره هم از دستکش و هم از کرم های مرطوب کننده استفاده کنین.

لب ها رو یادتون نره

کمتر چیزی به پای دردناکی و آزاردهندگی لب های خشک و ترک خورده می رسد. پیشنهاد می کنم که یه کرم ترک لب جفت و جور کنین که شامل SPF هم باشه. لب هاتون نرم می مونه و از امواج فرابنفش خورشید زمستانه هم در امان می مونید.

مراقبت از پوست دور و بر چشم

پوستِ دور و بر چشم شما در انتقال وضعیت و سلامت شما نقش پررنگی داره. ضمن اینکه عامل مهمی در حدس زدن سن فرد مقابله، از راه وضعیت پوست دور و بر چشم می شه حدس زد که شما فردی تندرست و خنده رو هستین یا خسته و فرتوت. ما در زمستون حتی تماشاگر حلقه های تیره تری در دور و بر چشم هستیم.

هرچند ممکنه پمادهای چشمی کمی گران تر باشن، اما دووم بیشتری دارن. رل های توپی مورد استفاده در اینجور ژل هایی به کاهش ورم صبحگاهی دور و بر چشم کمک می کنن. کافیه قبل از خواب ازش استفاده کنین.

مرطوب نگه داشتن پوست

واسه این مورد احتیاجی به عناوین گرون قیمت ندارین. مرطوب نگه داشتن پوست همیشه اهمیت داره اما در زمستون که سرمای ناجوانمردانه به چهره ی افراد حمله می کنه و موجب خشک شدن پوست و حتی بعضی وقتا ترک خوردن و کندن اون می شه؛ اهمیتی دوبرابر می یابد. شما باید مرطوب کننده ای پیدا کنین که واسه نوع پوستتون مناسب بوده و چهره شما رو خنده رو و جوون نگه داره. مطمئن شین که در طول روز دست کم دو بار از مرطوب کننده خود استفاده می کنین و علاوه بر اون هر موقع که نیاز باشه، دوبارهً اون رو به کار می گیرید. همیشه اون رو همراه خود داشته باشین، به خصوص کسائی که پوست حساسی دارن و پس از هر بار شستشو و خشک کردن دست با مشکل مواجه می شن.

بهترین مرطوب کننده های صورت در زمستون

وقتی که نوبت به انتخاب مرطوب کننده مناسب می رسد، مطمئن شین که از مواد شیمیایی خاص مثل سولفات ها و پارابن ها دوری کنین. چون خود این مواد می تونن باعث بروز مشکلات پوستی شن. علاوه بر این مسئله، واسه به دست آوردن بهترین یافته ها از روند مرطوب سازی پوست خود، یادتون نره که تمیز نگه داشتن پوست، ماساژ دادن اون و آب رسانی پوست هم اهمیت زیادی برخورداره. به خصوص در طول زمستون به این موارد توجه بیشتری نشون بدید.

مراقبت از پوست چرب در طول زمستون

اگه پوست شما به سرعت چرب و براق می شه، به طور حتم قبل از مرطوب کردن نیاز به تمیز کردن اون دارین. وقتی که از تمیز کردن پوست مرده و مواد حاصل از چربی فارغ شدید، می تونید با اجناس ملایمی پوست خود رو کنترل کنین و اون رو مرطوب کنین. مرطوب کننده بدون چربی دقیقاً همون چیزیه که پوست حساس شما به اون نیاز داره.

اجناس لازم مو واسه آقایون

مو در زمستون تمایل زیادی به خشک شدن داره و به آسونی می تونه دلیلی واسه ناراحتی پوستی شه. به خاطر همین مو هم مانند دیگه قسمت های بدن مقدار برابری از توجه دریافت می کنه. صرف هزینه واسه یه کرم یا ماسک یا لوسیون مخصوص مو می تونه موجب بروز تغییرات شده و به براقی و سلامت موی شما کمک کنه.

یه اصلاح دقیق

کسائی که ریش تراشیدن و تیغ زدن رو بهتر می دونن، از اهمیت وقتی که باید صرف این کار کنن خوب آگاه ان. در صورت امکان، پس از یه دوش آب گرم به اصلاح بپردازید. چراکه موجب باز شدن منافذ پوستی شده و موها نرم تر می شه. کف رو روی قسمت دلخواه زده و پس از اصلاح اون قسمت، تیغ رو خوب بشورید. پس از اصلاح هم باید از یه محلول خنک کننده استفاده کنین تا قرمزی و حساسیت پوست رو کم کنه. خوبی محلول های خنک کننده در کم شدن احساس خارش یا تحریک بعد از اصلاحه که خود مشکلی عادی واسه پوست خشک آقایون در فصل زمستون به حساب می رود.

آب بخورین

تابستون ها بارها می شنویم که آب کافی استفاده کنین. این کار وقتی که همه اشتیاق زیادی واسه یه نوشیدنی سرد داریم ساده به نظر می رسد. اما وقتی که آب و هوای سرد جا خوش می کنه و همه اون چیزی که ما طلب می کنیم چای و قهوه س، آب خنک به یه خاطره دور تبدیل می شه. آب دلیلی مهم در هر راهنمای مراقبت از پوست به شمار می رود و با حفظ مقدار آب بدن خود می تونید ویتامین ها و مواد معدنی لازم لازم پوستتون رو جفت و جور کنین.

نکته های مراقبت از پوست در زمستون

– نوع پوست خود رو شناخته و اجناس رو براساس اون انتخاب کنین.

– دست ها، لب ها و چشم ها رو در برنامه مراقبت از پوست خود یادتون نره.

– به خاطر جلوگیری از خشک شدن پوست خود مرطوب سازی رو از یاد نبرین.

– از ریش و موی خود مراقبت کنین و با نوشیدن آب یادتون باشه که آب بدنتون رو در مقدار مناسب نگه دارین.

سخن آخر

داشتن یه برنامه مراقبت از پوست ممکنه که یه گرفتاری به حساب بره اما مطمئن باشین مزد خود رو میگیرین. به خصوص وقتی که آب و هوا در بدترین حالت خود مانند زمستون قرار داشته باشه. به خاطر همین لازمه که نوع پوست خود رو بدونین تا با به کار گیری اجناس معینی از اون مراقبت کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

بامیلو زیبایی پوست سلامت پوست