مراقبت بعد کراتینه کردن موی سر

omag-straight-truth

فقط با یه بار رفتن به آرایشگاه و کراتینه کردن، موهای فرفری و وزدار، به موهایی براق و صاف تبدیل می شه. این روش، پروتئین های کراتین رو به موهاتون می چسباند، فر مو رو کاهش می دهد و مو رو قابل کنترل می کنه. واسه اینکه این درمان، ظاهر موی شما رو به بهترین شکل حفظ کنه، پس از انجام، نیاز به نگهداری از اون دارین.

خواب

درمان کراتین، بین ۳ تا ۵ ماه دووم می آورد. مدت زمان دووم اون با در نظر گرفتن اینکه شما چیجوری از موهاتون مراقبت می کنین تعیین می شه.

واسه اینکه موهاتون رو به بهترین شکل نگاه دارین، از بالش های ساتنی و ابریشمی استفاده کنین. ساتن و ابریشم، اندازه اصطکاک بین موی شما و بالشتان رو در زمان خواب کاهش میدن و باعث شکنندگی کمتری می شن.

هم اینکه بقیه پارچه ها، رطوبت مو رو می گیرند. در حالیکه ساتن و ابریشم رطوبت موهای شما رو حفظ می کنن که یعنی موهاتون به مدت طولانی تری صاف و براق می مونه.

مراقبتای اولیه

بدون این دست اون دست کردن بعد از درمان کراتین، باید خیلی زیاد مراقب موهاتون باشین. منظور اینه که موهاتون رو صاف نگهدارین تا درمان کراتین روی موهاتون بشینه.

تا ۴ روز بعد از کراتینه، اگه موهاتون رو زیاد دستکاری کنین، احتمال پیچ خوردگی موهاتون بالا می رود. در طول چند روز اول، هنگام خواب، بیشتر مراقب باشین. اصلا از کش یا سنجاق سر واسه نگه داشتن موهاتون استفاده نکنین.

برطرف کردن پیچ خوردگی ها

اگه از خواب بیدار شدید و فهمیدین موهاتون کمی خم شده، با به کار گیری یه اتو یا سشوار، فورا موهاتون رو دوباره صاف کنین. مراقب باشین که تا ۷۲ ساعت بعد از کراتینه کردن، موهاتون رو خیس نکنین. اگه در طول اون چند روز، موهاتون تصادفا در زیر دوش خیس شد، خیلی سریع اون رو سشوار بکشین.

بقیه مراقبت ها

پس از کراتینه، شامپویتان رو بدقت انتخاب کنین. شامپوهای شامل سولفات سدیم، کراتین موهای شما رو ازبین می برند. پس از فرمول های بدون سولفات استفاده کنین. آب شور و آب کلر دار هم کراتین رو از بین می برند، پس به استخر یا دریا هم نرید.

اگه چاره ای ندارین شنا کنین، اول موهاتون رو با آب بشورید یا از یه نرم کننده ی بدون نیاز به آبکشی استفاده کنین. هر دوی این کارا جلوی نفوذ کلر و آب شور رو به بدنه ی مو می گیرد. به محض اینکه شنایتان تموم شد، فورا دوباره موهاتون رو آبکشی کنین.

دانستنیایی درباره خواب دیدن

آروم سازی ذهن قبل از خواب

زیبایی مو سرخاب سفیداب سلامت مو