مراقبت ۲۴ ساعته از زیبایی

زیبایی

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ شما می تونید با رسیدگی به پوست و موتون در زمان مناسب، تغییر بزرگی بسازین. در ادامه یاد می گیرین که چیجوری برنامه زیبایی تون رو زمان بندی کنین.

روز

نمی تونید روزتون رو بدون یه دوش آب گرم شروع کنین؟ هوارد سوبل، دکتر و متخصص پوست در نیویورک می گوید: این روش درستیه. بخار دوش آب گرم در صبح، منافذ پوستتون رو باز می کنه و باعث می شه پاک کننده ها بهتر عمل کنن.

اما همون صابونی که در شب استفاده می کنین رو در صبح بکار نبرین. پوست شما در صبح کمی کثیفه اما در آخر روز کثیف تره. اگه از همون روش شستشو در صبح هم استفاده کنین، روغن های لازم پوستتون رو از بین می برید. واسه شستشوی صبحگاهی، از یه پاک کننده ی ملایم استفاده کنین. اگه پس از شستشو، پوستتون خشک شد یعنی پاک کننده تون، بیشتر از اندازه قوی بوده.

حلقه های مشکی زیر چشم، باعث می شن که شما خسته بنظر برسین. می تونید با به کار گیری ژل یا کرم چشم شامل کافئین با اونا مقابله کنین. خون موجود در مویرگ ها می تونن در زیر چشم جمع شن و حالت تیرگی بسازن.

الیزابت، دکتر طب سوزنی می گوید: اجناس شامل کافئین می تونن فرق زیادی در «میکروسیرکولاسیون» دور و بر چشم بسازن. با انگشت حلقه تون، این کرم ها رو پخش کنین (با دست کم فشار و کشش روی ناحیه حساس چشم).

از اونجایی که پوست در روز خیلی بیشتر از شب، در برابر صدمه قرار داره، باید واسه مراقبت از اون، کارایی انجام بدین. قبل از به کار گیری مرطوب کننده، از یه کرم ضد آفتاب با حفاظت کامل (که جلوی اشعه هایUVAو UVBرا می گیرد) استفاده کنین یا به دنبال یه مرطوب کننده شامل SPFباشید.

واسه دریافت بهترین نتیجه، از کرمی که شامل آنتی اکسیدان های قوی مانند ویتامینای Cو Eاست استفاده کنین تا در طول روز در مقابل رادیکال های آزاد، بیشتر از پوستتون مواظبت کنه.

شب

هر برنامه ی مراقبت از پوست در شب، اول باید آسیب وارد شده به پوست در طول روز رو خنثی کنه. اول، با یه محصول روغنی، آرایشتان رو پاک کنین. بعد با یه پاک کننده ی قوی، کثیفی و آلودگی باقی مونده رو از بین ببرین. با یه لایه بردار ملایم، سلول های مرده ی پوست رو جدا کنین.

الیزابت می گوید: لایه بردارها، لایه ی بالایی پوست رو از بین می برند تا اجناس ترمیمی شب، بتونن بطور موثرتری در پوست نفوذ کنن.

به کار گیری رتینول و رتینوئیدها در شب، خیلی با اهمیته چون این مواد در شب، بخاطر نبود آرایش و استرس، می تونن، تاثیر بهتری داشته باشن. سوبل می گوید: واسه جلوگیری از خشکی و قرمزی، ۲۰ دقیقه قبل از به کار گیری کرم رتینوئید، پوستتون رو تمیز کنین.

پوست مرطوب، احتمال حساسیت رو افزایش می دهد. بعد از ۲۰ دقیقه از مرطوب کننده استفاده کنین یا به آرومی کمی از کرم رتینول رو با مرطوب کننده مخلوط کنین. هنگام انتخاب مرطوب کننده ی شب، به دنبال کرم ها و روغن های سنگین تر با مواد تشکیل دهنده ی ضد التهاب و آرامش دهنده مانند چای سفید و بابونه باشین.

بعد از رسیدگی به صورتتون، قسمت های دیگه بدن رو یادتون نره. الیزابت می گوید: مردم واسه اجناس صورت، پول زیادی هزینه می کنن اما پوست بقیه ی قسمت های بدنشون رو به طور کامل فراموش می کنن. اون پیشنهاد می کنه که تموم بدنتون رو با یه لیف گیاهی لایه برداری کنین تا اندازه گردش خون و درخشندگی اون، زیاد شه و قبل از خواب، از یه روغن درمانی روی پوست سر و موتون استفاده کنین.

روغن بمدت ۶ تا ۸ ساعت روی مو و پوست سر باقی می موند و می تونه فواید بسیاری واسه اونا داشته باشه. آدمایی که از روغن های درمانی استفاده کردن، فهمیدن که بعد از شستن موهاشون در صبح، موهای نرم و پوست سر سالم تری دارن.

در آخر، در شب خوب بخوابین. هرچه بیشتر بخوابین، بدن شما واسه تولید سلول های پوستی تازه، فرصت بیشتری داره و در نتیجه تموم درمان ها و موادی که به بدنتون می رسونید، تاثیر بهتری دارن.

زیبایی پوست مجله سلامت