مراکز اقامتی و جاهای دیدنی سریلانکا

قبل از هرچیزی با جاذبه های گردشگری برتر سریلانکا آشنا شید و بعد با خوندن این مقاله بهترین مکان واسه اقامت در سریلانکا رو انتخاب کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ هر لحظه از سفر به این کشور رو دوست داشتنی هستش. دیدن چشم اندازه های قشنگتر، غذاهای خوشمزه، خرابه های باستانی، حیات وحش بکر و به طور خاص مهمون نوازی و خوش رویی مردم شما رو تحت تاثیر قرار میده. دونستن نکاتی درباره این کشور در زمان بندی و برنامه ریزی سفر شما موثر بوده و به شما واسه کسب تجربه سفر بهتر، کمک می کنه. با ما همراه باشین:

شیگیریا(Sigiriya)

اگه از شیگیریا دیدن می کنین، بهتره وقتی که درهای این اثر باستانی در ساعت ۸ صبح باز می شه، اونجا باشین. چون وگرنه باید یه مدت طولانی در صف منتظر بمونین. پس از ساعت ۱۰ در این محل جای سوزن انداختن نبوده و بهتره بعدا واسه بازدید از این اثر زیبای تاریخی مراجعه کنین. بازدید از این محل هم دست کم به یه ساعت زمان نیاز داره.

آنورادهاپورا (Anuradhapura)

اگه قصد بازدید از آنورادهاپورا رو دارین، قیمت بلیط اون ۲۵ دلاره و موقع ورود به موزه از شما درخواست می شه تا بلیط خود رو نشون بدید. بازدید از محوطه احتیاجی به خرید بلیط نداشته و مجانیه.

گاله (Galle)

شهر گاله ارزش اقامت بیشتر از یه روز رو نداره. پس وقت خود رو واسه موندن بیشتر در این شهر تلف نکنین. در این شهر مراکز دیدنی و چندانی وجود نداره

بازدید از مراکز مذهبی

موقع ورود به این مراکز باید کفش و جوراب خود رو درآورده و بهتره با خود دمپایی حمل کنین.

مهمون سراها و مسافرخانها

امکانات این مراکز اقامتی به طور کامل اولیه بوده و شامل پنکه، پشه بند، آبگرمکن برقی و تخت خوابه. هزینه این مهمون سراها واسه اتاقای عمومی شبی ۴ تا ۶ دلاره که به کار گیری اونا پیشنهاد نمی شه.

مراکز اقامتی

در گوشه و کنار سریلانکا مراکز اقامتی زیادی با قیمت مناسب هست. معمولا صبحونه به همراه اتاق به صورت رایگان ارائه شده و اتاق با حموم اختصاصی از شبی ۱۰ دلار به بالا هستش. اگه می خواین از اتاق دارای تهویه مطبوع و کولر استفاده کنین هم باید ۵ دلار اضافه پرداخت کنین.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت تور سریلانکا جهانگردی