مراکز تفریحی و بازی در مشهد

سرزمین عجایب مشهد mashhad

قبلاً در مقاله ای کامل در مورد جاهای دیدنی مشهد صحبت کرده بودیم که تا حدودی مختص بزرگسالان بود، اگه می خواهید در سفر به مشهد واسه تفریح کودکان خود هم برنامه ریزی کنین باید با شاخص ترین مراکز تفریحی مشهد هم آشنا شید، مراکزی که هم کودکان در اونا لذت میبرن و هم بزرگسالان!

شهد دارای مراکز تفریحی زیاد و متنوعی مثل پارک های آبی، شهر بازی ها و… واسه بچه هاست و با ساخته شدن منطقه خاص گردشگری در انتهای بلوار خیام شمالی تعداد زیادی مراکز تفریحی دیگه گشایش شده یا در حال ساخت هستن. در زیر به معرفی بعضی از این مراکز می پردازیم.

سرزمین عجایب مشهد

  • نشانی: انتهای بلوار خیام شمالی، مجتمع الماس شرق

مجتمع الماس شرق به عنوان یه مرکز بزرگ تجاری، تعداد خیلی از خونواده ها رو به اونجا می کشد. در این مجموعه امکانات تفریحی زیادی واسه بچه ها هست. یکی از این امکانات، شهربازی سرزمین عجایب، واقع در طبقه سوم و چهارم این مجتمعه. بیشتر از ۱۰۰ بازی کامپیوتری و جایزه ای به همراه بازی هایی مانند قطار، ماشین برقی و فوتبال دستی که در این مجموعه در ۲ طبقه جمع بیاری شده که می تونه ساعات نشاط آور و فراموش نشدنی رو واسه بچه ها جفت و جور کنه. سرزمین عجایب رو می توان به عنوان بزرگ ترین شهربازی سرپوشیده مشهد به حساب آورد که این توانایی رو داره با بازی های جور واجور و جورواجور چند ساعت بچه ها رو سرگرم کنه. به جز سرزمین عجایب، در این مرکز سینما پنج بعدی و یه آکواریوم به نام شهر دریایی شرق هست که دارای مجموعه ای از ماهی ها جمع آوری شده از تموم دریاهای های شور دنیاس. تنوع گونه های ماهی موجود در این آکواریوم خیلی با اهمیته و در میان اونا از کوسه ماهی تا خرچنگ نعل آبی و مجموعه ماهی ها کارتون نمو پیدا می شه.

باشگاه کودک و آینده مشهد

  • نشانی: بلوار فلسطین، فلسطین ۱۸

اینجا اولین باشگاه بازی کودکان در ایرانه که به مهارت های اجتماعی مثل کنترل خشم، اعتماد به نفس و همکاری از راه بازی می پردازه. گل بازی، آب بازی، بازی های جسمی و حرکتی مثل وسطی و اوریکامی موجب می شه کودک لذت بازی در کوچه و خیابون رو در محیطی امن و به صورت کنترل شده تجربه کنه.

حضور والدین در این مرکز به خاطر بازی با بچه های خود جزء برنامه های روزمره باشگاهه که موجب می شه بچه ها و والدین تحت نظر کار شناسا روان شناسی و علوم تربیتی لذت بازی کردن رو تجربه کنن. تموم این موارد می تونه موجب ایجاد شادی و تعادل روحی، شکوفایی خلاقیت و کمک به یادگیری بهتر بچه ها و کسب تجربه از راه بازی با گروه همسالان شه.

شهر بازی پارک ملت مشهد

  • نشانی: مشهد پارک ملت

مشهد ۳ شهر بازی بزرگ داره: کوهستان پارک شادی در انتهای وکیل آباد، شهربازی خورشید در انتهای بلوار خیام و شهر بازی پارک ملت. در حالی که در ۸-۷ سال کوهستان پارک شادی بالاترین درجه لذت و هیجان رو در مشهد واسه بچه ها و حتی بزرگسالان ایجاد می کرد و بازی هایی مانند رنجر و گردباد که روی یه دره می چرخد، به عنوان نفس گیر ترین کارای ممکن مطرح بودن، اما با بازسازی شهربازی پارک ملت و کهنه تر شدن وسایل بازی کوهستان پارک حالا این شهر بازی پارک ملته که می تونه به عنوان شهر بازی اول مشهد مطرح شه. ساخت بزرگ ترین چرخ و فلک خاورمیانه، ترن هوایی علاوه بر بازی هایی مثل کالسکه که از شهر بازی قدیم باقی مونده ان، این توانایی رو دارن که چند ساعت بچه رو سرگرم کنن تا ساعاتی پر هیجان و نشاط رو در این شهر بازی بگذرونن.

پارک ساحلی آفتاب مشهد

  • نشانی: انتهای بلوار خیام شمالی، جنب الماس شرق

مادرانی که بچه کوچیک دارن از این که به خاطر گرفتاری های کودک دیگه وقتی واسه خودشون ندارن، ناراضی هستن. شاید بزرگ ترین مزیت این مجموعه واسه مادران، وجود استخر مخصوص کودکان به همراه چند مربی مخصوص کودک باشه که می تونه خیال مادران رو واسه چند ساعت شنا، ماساژ و تمدد اعصاب راحت کنه. این مجموعه به عنوان یکی از بزرگ ترین پارک های آبی طبقاتی دنیا دارای امکانات خاصی مانند سونای ماسه، حموم آفتاب و حموم اسپوتاست که با وجود یه مجموعه آبی واسه کودکان به همراه اتاق خواب و بازی و مربیان مربوطه واسه نگهداری بچه ها بهترین محل واسه چند ساعت شنا و بازی واسه مادر ان و بچه های شون باشه. وجود چند سرسره بازی کودکان به همراه استخر موج واسه بچه ها می تونه با ایجاد محیطی نشاط آور واسه اونا، محل استراحت، ورزش و تمدد اعصاب والدین بچه ها هم باشه.

باغ وحش وکیل آباد مشهد

  • نشانی: انتهای وکیل آباد

همه اونایی که از ۱۵-۱۰ سال قبل تا الان این باغ وحش رو ندیده ان شاید تصویری از تعدادی میمون گرسنه به همراه یه شیر تنهای کچلی گرفته که حتی حوصله بداخلاقی رو هم نداره، در خاطرشان مونده، اما این باغ وحش حالا تغییر زیادی کرده. سالن تاکسیدرمی که نمایشگاهی از حیوانات خشک شده به همراه نمایش مراحل جور واجور تاکسیدرمی، سالن مار و تمساح با شکل های جور واجور گونه های جور واجور این موجودات به همراه نوعای جورواجور حیوانات از درنا گرفته تا خرس این باغ وحش رو واسه بچه های علاقه مند به حیوانات بسیار جذاب می کنه، اما شاید باحال ترین حیوان این مجموعه موجودی به نام تایگونه که از پدر ببر و مادر شیر درست شده و مثل شیر با رده های ببر ماننده. به هر حال این باغ وحش با مجموعه خیلی از نوعای جورواجور حیواناتی که شاید بچه ها عکس اونا رو فقط در کتاب ها دیده باشن، می تونه بسیار سرگرم کننده باشه.

مجتمع تفریحی جام جم مشهد

  • نشانی: انتهای وکیل آباد اول جاده شاندیز

واسه داشتن تفریحات مدرن تر می توان به این مجتمع مراجعه کرد. پیست کارتینگ این مجتمع به همراه پیست کارتینگ مجموعه اسب سواری ارشاد، علاقه مندان زیادی رو به خود جلب می کنه. اگه به کارتینگ علاقه دارین حتما به این مجموعه مراجعه کنین. زمین پینت بال مجموعه جام جم هم هر روز تعداد خیلی از بچه های علاقه مند به این ورزش رو به خود جلب می کنه. حتی فکر پوشیدن لباس جنگی و شلیک گلوله های رنگی به دشمن هم می تونه هیجان انگیز باشه. پس اگه به پینت بال علاقه مندید این مجموعه رو از دست ندین.

دیدنی ترین دریاچه های ایران

جاهای دیدنی و گردشگری ایلام

تور ایران