به گزارش آلامتو به نقل از ؛ شاید احمقانه به نظر برسه که فکر کنین عادت ساده ای مانند مرتب کردن تخت می تونه باعث شادی بیشتر، افزایش خلاقیت و کاهش بگومگوهای خانوادگی درمورد نظافت و کارای خونه می شه. اما به گفته کارشناسان ، این دقیقا نتایجیه که مرتب کردن تخت تون دربر داره. علاوه بر این ، اتاق خوابی قشنگتر و منظم دارید که از اینکه خودتون این منظره قشنگتر رو درست کرده اید احساس خوشحالی می کنین. بازم راضی نشدید ؟ پس این ۷ دلیل خوب رو بخونین تا همین امروز تخت تون رو مرتب کنین.

۱. احساس می کنین که خواب خوبی داشته اید

طبق بررسی موسسه ملی خواب در سال ۲۰۱۰ ، اونایی که تخت شون رو هر روز یا تقریبا هر روز مرتب می کنن نسبت به اونایی که این کار رو نمی کنن بیشتر دوست دارن که بگن خواب خوبی داشتن.۴۴ درصد از آدمایی که تخت شون رو مرتب می کنن می می گن هر شب یا تقریبا هر شب خواب خوبی دارن در حال که ۳۷ درصد از اشخاصی که این کار رو نمی کنن ممکنه بگن خواب خوبی داشته ان.

۲. به طور کلی خوشحال تر هستین

گرتچن رابین ، نویسنده کتاب پرفروش ” پروژه شادی ” می گوید وقتی اونایی رو که به شادی و نشاط خوبی رسیده بودن بررسی می کرد اونا می گفتن مرتب کردن تخت شون به عنوان یکی از عادات خوب شون اونا رو دررسیدن به این سرحالی کمک کرده.رابین دروب سایتش می نویسد : ” واسه بیشتر افراد نظم خارجی ، آرامش داخلی دربر داره و راهی سریع و ساده س! که فرق اساسی ایجاد می کنه ” .

۳. ” پیروزی کوچیکی ” است که تموم روزتون رو تحت تاثیر قرار می دهد

مرتب کردن تخت می تونه به شما کمک کنه احساس شادی کنین چون پیروزی کوچکیه که به شما این حس رو می دهد که از همین الان روزتون رو تحت سلطه خود دارین و همزمان شما رو واسه تسلط بر رقابت های بزرگ بعدی ، آماده می کنه. رابین می گوید : ” اگه احساس گیجی و پریشونی می کنین ، یه کار کوچیک انجام بدین تا موقعیت تون رو بهتر کنین . انجام مرتب این کار به شما کمک می کنه تا احساس خود برتری و خود کنترلی تون رو دوباره به دست بیارید . واسه شروع ، مرتب کردن تخت کار خوبیه و ازعهده یه کار ساده روزانه برآمدن ، روش خوبی واسه انرژی دادن به خودتونه تا با موقعیت های سخت تر کناربیایید “.

۴. احساس می کنین زندگی بهتری دارین !

زمان اون قدر کوتاهه و فرصت ها کم که شاید واقعا وقت بافتن تموم موهای تون رو نداشته باشین یا اینکه خودتون به قفسه کتاب های تون روغن جلا بزنین ، اما داشتن تختی مرتب و قشنگتر مثل عکس های پینترست کلا درچند دقیقه ممکنه !

۵. مرتب کردن تخت تون به شما کمک می کنه به برنامه مالی و برنامه ورزشی تون معتقد بمونین

چالرز دوهیگ در کتابش به نام ” نیروی عادت ” می نویسد ، این عادت مانند شاه کلیدیه که راه رو واسه ایجاد عادات خوب دیگه صاف می کنه ” . هرچند مرتب کردن تخت به مهارت بودجه بندی تون کمکی نمی کنه اما رسیدن به این مهارت مهم رو واسه تون راحت تر می کنه.تحقیقات و تحقیق های فروانی نشون میدن که وقتی روی تقویت و رشد چیزی متمرکز می شیم ، مثلا صاف تر ایستادن ،کمتر تلویزیون تماشا کردن و یا چند دقیقه مدیتیشن روزانه ، این تقویت و نیرو همه جا پراکنده می شه.

۶. این عادت خوب به هم اتاقی های تون ، همسر و فرزندان تون منتقل می شه

آدمایی که هر روز رقابت ” مرتب کردن تخت ” رو تمرین می کنن ، نشون میدن که داشتن یه اتاق منظم به اونا انگیزه می دهد تا خرت و پرت های اضافی رو از دوروبرشان حذف کنن و بچه های شون رو تشویق می کنن اتاق شون رو تمیز و مرتب کرده و از همسرشون بخوان تا وسایل رو مرتب و منظم نگهدارند.

۷. یه تخت مرتب به شما کمک می کنه تا شب ها راحت تر به آرامش قبل از خواب برسین

همه می دانیم که دوری کردن از تلفن و لپ تاپ قبل از خواب ، کلید یه خواب راحته . و اگه تخت شما مرتب باشه کمتر این احتمال هست که از اون به عنوان محل کار یا مکان سرگرمی استفاده کنین . واسه درمان بی خوابی ، به افراد پیشنهاد می شه که از تخت فقط واسه خواب و روابط عاشقانه استفاده کنن . کسی که از خواب بیدار می شه و تختش رو مرتب می کنه کمتر ممکنه در طول روز رویش دراز بکشه و تلویزیون تماشا کنه و یا با گوشی اش بازی کنه. و در آخر اگه شب در تخت آرامش داشته باشین خواب کافی و بهتری هم دارید و نتیجه این که به خودتون احساس بهتری پیدا می کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی هافینگتن پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *