مردان در حال انقراض اند!!

مردان در حال نابودی ان!!

نکته ای که مهمه ضعیف کردن شدن کروموزم جنسی مردونه و کوتاه قد شدن اون در برابر کروموزم جنسی زنونه Xه و ادامه این روند جنس مرد رو حدود پنج هزار نسل بعد منقرض می کنه.

 

دادنا: پس از اعلام بررسیای مجامع علمی جور واجور درباره خطر نابودی مردان به دلیل ضعیف کردن کروموزم مردونه Y و ایجاد شایعه های غیر علمی در دنیا، مرکز معتبر و علمی بررسی ژنوم آمریکا تایید کرد که اگه واسه مسئله ضعیف شدن این کروموزم چاره ای اندیشه نشه، مردان تا پنج هزار نسل دیگه منقرض می شن.

به گزارش دادنا و به نقل از “دیلی ساینس” شمار کروموزومای ایگرگ Y (کروموزمی که در وجود اون باعث پیدایش جنسیت مذکر در نوزاد می شه) در فرآیندی طولانی و چند میلیون ساله کم شده و ادامه این روند موجب از بین رفتن این کروموزم و در نتیجه نابودی مردان می شه. در صورت نبود چاره اندیشی و پیدا نکردن راه حلی واسه پدیده “ضعیف کردن کروموزم Y “، واسه منقرض نشدن نسل بشر باید راهی تازه جست!

سلولای آدم دارای ۲۳ جفت کروموزومه و هنگام تشکیل نطفه، ۲۳ جفت کروموزم اسپرم مرد با ۲۳ جفت کروموزم تخمک زن ترکیب می شه و منتهی به تشکیل توده اولیه جنین که ۴۶ کروموزمیه می شه. جفت بیست و سوم کروموزم مرد که به کروموزم جنسی هم مشهوره دارای یه جفت کروموزم X و یه جفت کروموزم Yه و کروموزم بیست و سوم زن دارای دو جفت کروموزم Xه. اگه هنگام عمل لقاح جنین، منتهی به تشکیل جفت بیست و سوم دو X شه، جنسیت جنین، دختر وگرنه و تشکیل جفت X و Y ، جنین پسر هستش.

این مطلب را هم بخوانید :  مراسم عروسی در یکی از روستا های مازندران + تصاویر

نکته ای که مهمه ضعیف کردن شدن کروموزم جنسی مردونه و کوتاه قد شدن اون در برابر کروموزم جنسی زنونه Xه و ادامه این روند جنس مرد رو حدود پنج هزار نسل بعد منقرض می کنه.

کروموزم Y که فقط در جنس نر هست، در دروه تکامل خود درزمان میلیونا سال تعداد زیادی جهش رو تحمل کرده و پر از مواد DNAه که هیچ ژنی رو نمی کنن و خیلی از پروتئینها رو رمزگذاری نمی کنن. به خاطر همین در بین زیست شناسا ایده ای گسترده شده که نشون میده کروموزم Y می تونه به عنوان کروموزمی معرفی شه که وارد یه نوع روند تحلیل رفتگی و فاسد شدگی شده. این مسئله بدون معنیه که کروموزم Y با از دست دادن ترکیب دوباره و ناتوانی در روند رد و بدل کردن اجزای DNA میان کروموزمهای شباهت که اجازه ایجاد یه ترکیب ژنتیکی جدید رو میدن، روبرو شدن.

درون کروموزوم ایگرگ ژنى جاى داره موسوم به «اس.آر.آى» که جنس مذکر رو به وجود مى ‏آورد. این سیستم تعیین جنسیت در تمامى پستانداران و بسیارى از جانداران دیگه مثل ماهى ‏ها، خزندگان، حشرات و حتى گیاهان هست.

محققان پیش‏ بینى مى‏ کنن که کم کم این ژن در مردان از بین میره و دیگه هیچ بچه پسرى متولد نمیشه.

منبع: dadna.ir

جمع آوری: آلامتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *