مردان واقعی چه خصلت هایی دارند؟

مرد واقعی men

درس امروز درسی پایه ای و اساسیه، در مورد پایه مرد بودن است.

به نقل از مردمون؛ با کلیه اطلاعاتی که در دست دارم، مطمئن هستم که شما بحث درمورد اینجور مسائلی رو بی فایده میدونید و خواهید گفت به چه دلیل وقتی مسائل مهمتری مثل کار و تجارت هست، باید اینجور چیزایی یاد بگیرین.

جواب این سوال بسیار ساده س!:

واسه ساختن یه خونه فوق العاده، اول باید یه فونداسیون محکم بسازین تا بتونین بقیه چیزای قشنگتر رو روی اون بذارین. واسه ساختن یه مرد بزرگ هم، نیاز به یه پایه و اساسی استوار و مستحکمه تا بعد بتونین چیزای کوچیک دیگه رو روی اون اضافه کنین.

طی چند سال گذشته به من ثابت شده که بیشتر مردها بدون این فونداسیون و بنیاد هستن تا بشه به اونا قانونا و اصول دیگه رو آموزش داد. تعاریف بسیاری واسه یه مرد هست و افراد جور واجور نظریه های متفاوتی دارن. اما من اینجا چیزی که واقعاً لازمه بدونین رو براتون آورده ام.

  1. یه مرد واقعی محکم و قویه

یه مرد واقعی بخاطر هر چیزی گریه نمی کنه، زاری نمی کنه، شکایت از چیزی نمی کنه، تمارض نمی کنه، و لازم نیس هر بار که عطسه کرد به دکتر مراجعه کنه. یه مرد واقعی تصمیم میگیره و با عواقب و یافته های این تصمیمات روزگار می گذرونه. یه مرد واقعی مسئولیت اعمال و حرفای خود رو رو دوش میگیره. یه مرد واقعی، محکم و استواره. و با سختیای زندگی مقابله می کنه. یه مرد واقعی خشن و سرسخته و از خود احساسات نشون نمی ده. یه مرد واقعی ستون فقرات خانواده س و نمی تونه از خود ضعف نشون بده. اگه از عنکبوت هول و هراس دارین، ً یه مرد واقعی نیستین.

  1. یه مرد واقعی متمرکزه

یه مرد واقعی فرق بین مهم بودن چیزی و مهم نبودن اون رو می فهمه. یه مرد واقعی وقت خود رو صرف کارای الکی ای که هیچ عایدی واسه اون ندارن، نمی کنه. مطمئناً کارای زیادی واسه تفریح و سرگرمی هست، اما اون باید واسه انجام این کارا هم دلیل داشته باشه. یه مرد واقعی خود رو روی قدرت، پول و خونواده اش متمرکز میکنه. هیچ وقت خود رو روی رابطه زناشویی متمرکز نمی کنه. رابطه زناشویی در نتیجه داشتن قدرت، پول و خونواده، خود به خود به سراغش میاد.

  1. یه مرد واقعی، اهمیت خونواده رو درک می کنه

یه مرد واقعی خونواده اش رو قوی نگاه می داره و به گذشته خانوادگی خود اهمیت زیادی میده. یه مرد واقعی می دونه که بچه هاش هدیه ای از طرف خدا هستن و باید با اونا خوب رفتار کنه، هرچند بعضی وقتا باید واسه اونا قوانین و مقرراتی تعیین کنه.

  1. یه مرد واقعی غیبت نمی کنه

یه مرد واقعی دهنش رو می بنده و اطلاعاتش رو درمورد بقیه پیش خود نگاه میداره. یه مرد واقعی در بحثای هیچ و پوچ شرکت نمی کنه و درمورد چیزایی که از اون اطلاع نداره و مطمئن نیس حرف نمی زنه.

  1. یه مرد واقعی همیشه سر حرفش هست

هر وقت قولی بده، اون رو عمل می کنه. و اگه بدونه که از عهده انجام قولی بر نمیاد، هیچوقت حرفش رو نمی زنه. یه مرد واقعی مردن رو به شکستن عهدش بهتر می دونه. اون می دونه که حرفش هم باید به قدرت عملش باشه.

  1. یه مرد واقعی تلاش می کنه تا الگو باشه

یه مرد واقعی همیشه به خود و بقیه احترام میذاره، مگه اینکه مورد بی احترامی قرار گیرد. اون الگو و نمونه ای واسه پیروان خود و به خصوص فرزندانشه. من هیچوقت کارام رو به خونه نمیارم، به خاطر همین فرزندانم منو فقط به عنوان یه پدر میشناسن. شما هم باید همین کار رو بکنین. یه مرد واقعی هیچ وقت اجازه نمی ده که بچه هاش پی به ضعفش ببرن.

  1. یه مرد واقعی پول مورد نیازش رو خود به دست می آورد

یه مرد واقعی در انتظار صدقات و نیکوکاریای بقیه نمی شینه. و پول پدرش هم واسه اون کافی نیس. اون خود در جستجوی روزی خود بر میاد و اگه از پدرانش به اون ارثیه ای برسه، به جای هدر دادن اون، ده برابرش می کنه.

  1. یه مرد واقعی زن نما نیس

یه مرد واقعی در گوشهایش گوشواره نمیندازه و موهاش رو بلند نمی کنه. روی سینه و شکمش رو نمی تراشد. اون می دونه که به استثنای آرایشگرش، بقیه ملزومات و نیازای بهداشتی اون باید بوسیله یه زن انجام گیرد. یه مرد واقعی باید دست کم سه دست کت و شلوار در کمد داشته باشه و دست کم سه بار در هفته باید کت و شلوار بپوشد. یه مرد واقعی می دونه که چیجوری باید شیک باشه.

درس تموم شد

خوب امروز چه یاد گرفتید؟ یاد گرفتید که قبل اینکه بخواین خود رو یه مرد بنامید، تکالیف زیادی دارین که باید انجام بدین.

نکته دیگری که باید به خصوصیات یه مرد واقعی اضافه کنم اینه که: یه مرد واقعی همه چیز رو ساده میگیره. اگه لغات و اصطلاحات قلمبه سلمبه بلد باشه، با احتمال خیلی کم از اونا استفاده می کنه و تلاش می کنه درمقابل آدمایی فقط از اونا استفاده کنه که تصور می کنن از اون بالاتر و برتر هستن.

درس همین جا به اتمام رسید.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

خبرهای داغ روز مردمون مطالب باحال روز