مردم ایران بیشتر چه خودروهایی را می پسندند؟

mvm ۱۱۰، پژو ۲۰۶ SD، مگان۱۶۰۰، کیا نیوسراتو و پورشه در رده های قیمتی مربوط به خود، بهترین خودروها در داخل کشور به حساب می رود.

به گزارش «ایسنا»، براساس آخرین تحقیقات انجام شده، در بین خودروهای کمتر از ۱۰ میلیون تومن، mvm ۱۱۰ با کسب ۶۵۸ امتیاز از کل هزار امتیاز در نظر گرفته شده، بیش ترین اندازه رضایتمندی مشتریان رو به خود اختصاص داده.

در این گروه خودروهای روآ با ۶۲۰ امتیاز و سایپا۱۱۱ با ۶۱۳ امتیاز از کل هزار امتیاز مربوط به رضایت مشتریان در رده های دوم و سوم قرار دارن.
سایپا ۱۳۱ با ۶۰۷ امتیاز، سایپا۱۴۱ با ۶۰۵ امتیاز، سایپا۱۳۱ با ۶۰۲ امتیاز و سایپا صبا با ۵۹۷ امتیاز در رده های بعدی این جدول قرار گرفته ان.

بین ۱۰ تا۲۰ میلیون تومن؛ پژو۲۰۶ اس.دی و تندر۹۰
طی مصاحبه هایی که با حدود ۳۳ هزار و ۵۰۰ نفر از خریداران خودروها صورت گرفته، در نیمه اول امسال مشتریان از بین خودروهایی با قیمت بین ۱۰ تا۲۰ میلیون تومن، بیشترین اندازه رضایت رو از ۲۰۶ اس دی داشته ان و به اون ۷۳۴ امتیاز داده ان.
پس از این خودرو، تندر۹۰ پارس خودرو با ۷۳۳ امتیاز، پژو۲۰۷ با ۷۲۵ امتیاز ، تندر۹۰ ایران خودرو با ۷۱۹ امتیاز و پژو ۲۰۶ با ۷۱۴ امتیاز در رده های دوم تا پنجم قرار دارن.
mvm ۵۳۰ با ۶۹۱، ریو با ۶۸۸، سورن با ۶۸۶، سمندEF7 با ۶۷۲ و سمندLX با ۶۶۰ امتیاز رتبه های پنجم تا دهم جدول رو به خود اختصاص داده ان.
چری ویانا با ۶۵۶ امتیاز، سمند SE با ۶۴۸ امتیاز، پژو پارس با ۶۴۱ امتیاز، پژو۴۰۵ با ۶۳۷ امتیاز و تیبا با ۶۳۰ امتیاز در دیگه رده های این جدول قرار دارن.
خودروهای لوبو و لیفان ۵۲۰ هم از دیگر اجناس زیر۲۰ میلیونی هستن که در این نظرسنجی اظهارنظری درباره اون ها به ثبت نرسیده.

بین ۲۰ تا۳۰ میلیون تومن؛ مگان
اما در میان خودروهایی که قیمتی بین ۲۰ تا۳۰ میلیون تومن دارن، مشتریان بیشترین اندازه رضایت رو از مگان ۱۶۰۰ داشته ان و به اون ۷۵۶ امتیاز داده ان.
پس از مگان ، ام ایشون امX33با ۷۳۶ امتیاز و هیوندا ورنا با ۷۱۹ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارن.

بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومن،؛ ام جی روور
هم اینجور در میان خودروهای ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومانی، ام جی روور ۵۵۰ با ۷۸۹ امتیاز درصدر قرار داره و پس از اون مگان ۲۰۰۰ با ۷۷۱ امتیاز و هیوندا آی۲۰ با ۷۵۹ امتیاز در جایگاه دوم و سوم رضایت مشتریان قرار دارن.
مزدا ۲ و هیوندا آوانته هم با ۷۴۴ و ۷۳۶ امتیاز در رده های بعدی این جدول قرار دارن.

بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومن؛ کیا نیوسراتو
اما در بین خودروهای ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومانی، این روزا کیا نیو سراتو با ۸۰۹ امتیاز بیشترین اندازه رضایت مشتری رو به خود اختصاص داده و پس از اون کیا سراتو کوپه با ۷۹۸ امتیاز و نیو مزدا۳ با ۷۹۲ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفته ان.
هیوندا آی۳۰با ۷۸۹ امتیاز ، نیسان ماکسیما با ۷۶۲ امتیاز و گرند ویتارا با ۷۵۴ امتیاز در رده های بعدی این جدول قرار گرفته ان.

بالای ۵۰ میلیون تومن؛ پورشه
در آخر در میان خودروهای گران قیمتی که بیشتر از ۵۰ میلیون تومن قیمت دارن، پورشه کاین با ۸۸۱ امتیاز ، هیوندا جنیسیس با ۸۴۳ و هیوندا سوناتا با ۸۳۰ امتیاز در رده های اول تا سوم قرار دارن.
جنیسیس کوپه (۸۲۱)، کیا موهاوی(۸۱۸) کیا سورنتو(۸۱۶) نیسان تیانا(۸۱۴)، تویوتا اریون (۸۰۹)، هیوندا سانتافه (۸۰۵)، هیوندا آی ایکس ۵۵ و کیا اسپورتیج باهم با ۷۹۹ و هیوندا آی ایکس ۳۵ با ۷۹۶ امتیاز در رده های بعدی قرار دارن. البته در این رده سانگ یانگ رکستون ، سانگ یانگ کایدون و سانگ یانگ اکتیون هم قرار دارن که اندازه رضایت مندی مشتریان نسبت به اونا مشخص نشده.

خودرو ارزون تر با رضایت بیشتر
در کل اگه اندازه رضایت مندی مشتریان از تموم خودروهای مورد نظرسنجی قرار گرفته رو بررسی کنیم، در می یابیم که پورشه کاین با ۸۸۱ امتیاز بالاترین اندازه رضایتمندی رو به خود اختصاص داده که با در نظر گرفتن قیمت بالای ۵۰ میلیون تومانی اون تا حدی این موضوع قابل توجیه س، چون که به غیر از خودروهای بالای ۵۰ میلیونی هیچ کدوم از خودروهای گروه های دیگه به امتیاز ۸۰۰ دست نیافته ان و اینجوری بیشتر خودروهایی که قیمتی بالای ۵۰ میلیون تومن دارن، در رده های اول تا نهم جدول رضایتمندی قرار گرفته ان.

البته کیا نیوسراتو که در رده قیمتی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون قرار می گیرد هم با کسب ۸۰۹ امتیاز از بعضی از ماشین های بالای ۵۰ میلیونی، بالاتر قرار گرفته و به طور مشترک با تویوتا اریون هم امتیاز شده و در رده هشتم جدول قرار داره.

ام جی روور ۵۵۰ هم با اینکه قیمتی بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومن داره، با کسب ۷۸۹ امتیاز از نظر رضایتمندی، امتیاز بیشتری نسبت به خودروهای گران تری مثل نیسان ماکسیما (۷۶۲) و گرند ویتارا (۷۵۴) به خود اختصاص داده و اندازه رضایت از اون با هیوندا آی۳۰ برابری می کنه.

مگان۲۰۰۰ هم با اینکه بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومن قیمت داره، با ۷۷۱ امتیاز از ماکسیما و گرند ویتارا که بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون قیمت دارن جلوتره.

هم اینجور مگان۱۶۰۰ با قیمتی بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون از مزدا ۲ و هیوندا آوانته که حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون قیمت دارن، از رضایتمندی بیشتری برخورداره.

mvm X33 (تیگو) هم با قیمت نزدیک به ۳۰ میلیون تومن از نظر رضایتمندی با هیوندا آوانته که بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون قیمت داره، برابری می کنه.

هم اینجور mvm ۱۱۰ که قیمتی کمتر از ۱۰ میلیون تومن داره، از نظر اندازه رضایتمندی مشتریان از چری ویانا ، سمندSE، پژو پارس و پژو ۴۰۵ که قیمتی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومن دارن، بالاتره.

در این نظرسنجی ۴۸ خودروی سواری از ۱۲ شرکت عرضه کننده خودرو بررسی شده ان و پنج موضوع «بدنه»، «مجموعه نیرو محرکه و سوخت رسانی»، «مجموعه تعلیق و انتقال قدرت»، «ایمنی» و «تهویه مطبوع و وسایل برقی» جزو شاخص های اصلی نظرسنجی بوده ان.

البته انگار در این نظرسنجی خودروهای شرکت کرمان خودرو، خودروسازان بم و رامک خودرو به دلیل نبود ارائه آمار فروش خودرو در شش ماهه اول امسال مورد آزمایش نیستش.

تنظیم و بازنشر : آلامتو