مردم جهان به چه کارهایی مشغول هستند؟

تا کنون کنجکاو شده اید که بدونین هفت میلیارد آدم روی کره زمین چیکار می کنن؟ اینفوگرافیکی که کانون بازاریابی و تبلیغات لاوان جفت و جور کرده و در اختیار زومیت قرار گرفته به این سوال شما جواب می دهد.

تقریبا نصف جمعیت دنیا کار نمی کنن

کودکان گروه بزرگی از جمعیت جهان رو تشکیل میدن که هنوز به سن اشتغال نرسیده ان. به نظر شما وقتی که این کودکان تا چند سال آینده به سن کار برسن و تقریبا دو میلیارد نیروی کار به نیروی کار جهانی اضافه شه، دنیای ما چه تغییری می کنه؟ دستمزد نیروی کار پایین میاد؟ اون ها کارایی رو ایجاد می کنن که تا الان وجود نداشته؟ یا مهارت های جدیدی که تا الان مانند اون رو ندیده ایم؟

از هر پنج نفر هنوز یه نفر کشاورزی می کنه

داشتن شغل همیشه تنها راه واسه کسب درآمد نبوده. صدها سال پیش کشاورزی روشی عادی واسه گذران زندگی بوده. امروزه از هر پنج نفر یه نفر کشاورزی می کنه و این به طور کامل منطقیه. چون که ما واسه تأمین تغذیه خود به کسی که کشاورزی کنه نیاز داریم. اما آدم ها به همون اندازه که روبات ها و ماشین آلات صنعتی کار می کنن سریع نیستن و نمی تونن با اون ها رقابت کنن. آینده ی اون ها چی می شه؟

شما امروز چیکار می کنین؟

این اینفوگرافی، تصویری از دنیای امروز ماست و این گونه باقی نخواد موند. پس اگه شما دانش آموز یا دانشجو هستین و به دنبال شروع یه استارت آپ یا در جست وجوی کارین بهتره از خود سوال کنین: «من یاد می گیرم امروز رو بسازم، یا فردا رو؟»

اگه هم یه مدیر یا سرمایه گذار هستین، لازمه واسه گسترش کسب وکار خود به این آمارها توجه کنین.

what-do-we-do-infographic

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

زومیت