مردم در چه کشورهایی بیشتر زندگی می‌کنند؟

بنا به گزارشی که تازگیا دور و بر سالخوردگی و سلامت منتشر شده، کشورای زیر به ترتیب دارای بیشترین اندازه امید به زندگی بین سالمندان با سن ۶۰ سال هستن.

ژاپن

به گزارش فرادید به نقل از سی ان ان، ژاپن صاحب بیشترین جمعیت سن بالا در دنیاس. سالمندان ۶۰ ساله ی ژاپنی توقع دارن که تا سن ۸۶ سالگی زندگی کنن. کارشناسان فکر می کنند که این اتفاق خوب حاصل رژیم غذایی سالم، سبک زندگی فعالانه و پشتیبانی خانواده س.

اسپانیا

نسخه ی رژیم غذاییِ مدیترانه ای عادی در اسپانیا در کنار بنیان خانوادگیِ قوی حاکم در این کشور دو عامل افزایش امید به زندگی در بین اسپانیایی ها هستش. امید به زندگی واسه افراد ۶۰ ساله در این کشور نزدیک به ۸۵ ساله.

ایتالیا

رژیم غذایی سالم ایتالیایی و هوای خوب این کشور که تشویق کننده ی فعالیت های خارج از منزله، باعث شده تا سن امید به زندگی بین ایتالیایی ها زیاد شه.

فرانسه

فرانسه پس از کشورای جنوب اروپا مثل اسپانیا و ایتالیا در رتبه چهارم قرار داره.

آندورا

آندورا کشوری کوچیک و مستقله که در کوه های پیرنه بین دو کشور فرانسه و اسپانیا قرار داره. پایتخت این کشور «آندورا لاولا» و جمعیت اون نزدیک به ۸۴ هزار نفره. رژیم غذایی خوب و سبک زندگی همراه با فعالیت های خارج از خونه باعث شده تا امید به زندگی بین سالمندان کشور آندورا زیاد شه.

استرالیا

سیستم جهانی سلامت استرالیا و فعالیت های جور واجور خارج از خونه باعث شده تا طول عمر ساکنان اون زیاد شه.

بیشترین طول عمر

سرباز کهنه کار جنگی در مراسم روز آنزاک (ارتش مشترک استرالیا و زلاند نو) – این مراسم هرساله واسه گرامیداشت کشته شدگان ارتش این دو کشور در جنگ گالیپولی ترکیه در سال ۱۹۱۵ میلادی برگزار می شه

نیوزیلند

فعالیت های خارج از خونه و زیرساخت مناسب سلامت در این کشور باعث شده تا مردم نیوزیلند زندگی سالم تر و درنتیجه طولانی تری داشته باشن.

سوئیس

ثروت بزرگ و نظام درمانی قوی این کشور باعث شده تا طول عمر و امید به زندگی مردم سوئیس زیاد شه.

سنگاپور

پس از ژاپن، سنگاپور صاحب بالاترین اندازه امید به زندگی در بین سالمندان این کشور در سن ۶۰ سالگیه.

موناکو

کشور شاهزاده نشین موناکو یکی از کوچیکترین کشورای دنیاس که در قلب اروپا واقع شده. طبق آمار سال ۲۰۰۸ بانک جهانی، کشور موناکو با ۲۱۱ هزار و ۵۰۱ دلار، بالاترین سرانه تولید ناخالص داخلی در دنیا رو داره. شاید همین ثروت بزرگ اون هستش که باعث شده ساکنین موناکو از طول عمر بالایی بهره مند باشن.

سن مارینو

جمهوری سن مارینو کشوری کوچکه در جنوب اروپا که در شبه جزیره ایتالیا و در بخش شرقی کوه های اپناین واقع شده. پایتخت این کشور شهر «سن مارینو» بوده و مردم اون بیشتر از نژاد ایتالیایی هستن. این کشور حدود ۳۰ هزار نفر جمعیت داشته و زبون رسمی اون ایتالیاییه. مانند بسیاری دیگه از کشورای این فهرست، اقتصاد قوی و زیرساخت خوب باعث شده تا سن مارینو در این فهرست جایی داشته باشه.

دیدن نیمه پر لیوان و نگاه مثبت در زندگی

مواد غذایی به درد بخور واسه افزایش طول عمر

افزایش طول عمر فرادید