مردی مسلمان قهرمان گروگانگیری مرکز خرید “کنیا” +عکس

“عبد حاجی” مرد مسلمون کنیایی که بعد از دریافت پیامکی از طرف داداش کوچکتر خود که در مرکز خرید به دام گروگانگیران افتاده بود، به سرعت به سمت مرکز خرید “وست گیت” می شتابد.

ایشون به دلیل کمک به نیروهای صلیب سرخ و نجات جون بیشتر از هزار تن که در مرکز خرید “وست گیت” محاصره شده بودن، لقب قهرمون گرفت.

عبد حاجی به “دیلی تلگراف” گفت: من عقیده دارم که هر فرد کنیایی اگه در موقعیت من بود، بدون در نظر گرفتن ملی بودن، مذهب و اعتقادات گروگانا تلاش می کرد تا اونا رو از چنگال گروگانگیرها رها کرده و جانشون رو نجات دهد.

“عبد حاجی” در حال کمک به یه کودک در جریان گروگانگیری مرکز خرید “وست گیت”

ایشون در ادامه اضافه کرد: پس از دریافت اس ام اس از طرف برادرم اسلحه خود رو برداشتم و با عجله به سمت مرکز خرید شتافتم. شما حتی صحنه هایی رو که من در اونجا دیدم رو نمی تونین تصور کنین، در گوشه و کنار مرکز خرید اجساد زنان، کودکان و افراد سالخورده بسیاری دیده میشه. با به کار گیری مهارت خود در تیراندازی، بیشتر از سه ساعت به ماموران صلیب سرخ کمک کردم تا حدود هزار تن از آدمایی که در مرکز خرید محاصره شده بودن رو به بیرون از اونجا هدایت کنن.

در بین رد و بدل کردن آتیش با تروریستا، توجه ام به چند زن جلب شد که در زیر میزی که دقیقا در میان آتیش گلولهای تروریستا و ماموران واقع شده بود، مخفی شده بودن.

این مطلب را هم بخوانید :
مدل ناخن هالووین

“عبدحاجی” اضافه کرد: من از یکی از زنان که بعد فهمیدم اسمش “کاترین والتون” شهروند آمریکاییه، خواستم تا همه اونا از زیر میز به سرعت بیرون کشیده و به سمت ما بدوند. “کاترین” گفت که چند کودک همراهشانه و  نمی تونن همه تو یه زمان با هم بیرون بیان. به خاطر همین از اون خواستم تا اول دخترش رو به سمت ما بفرستد. در اون لحظه دخترش «پورشا» با عجله به سمت ما دوید. با دیدن این دختر کوچیک پردل و جربزه، روحیه ام بالا رفت و انگیزه ام واسه کمک به بقیه زیاد شد.

گفتنیه، این لحظه بوسیله “گوران توماسویچ” عکاس خبرگذاری رویترز شکار شد، و به عنوان یه صحنه داستانی در سراسر جهان مخابره شد.

می تونیم بگیم در جریان این گروگان گیری ۶۷ غیر نظامی به دست گروگان گیرا کشته شدن.

باشگاه خبرنگاران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *