مردی که دیگر نمی‌خواهد زن باشد! + عکس

یه مرد انگلیسی که چند سال پیش با انجام عمل جراحی به زن تبدیل شده بود، دوباره می خواهد مرد باشه!

این شخص که حالا “ماتیو اتونیلی” اسمشه و در شهر چیسترفیلد زندگی می کنه، هفت سال پیش تونست کمیته پزشکی رو راضی کنه که اون رو با عمل جراحی به زن تبدیل کنن و این کار در سال ۲۰۰۷ انجام شد.

به نوشته روسیا الیوم، حالا با گذشت چند سال ایشون از زن بودن خسته شده و می خواهد واسه برگشت به مردونگی تحت عمل جراحی قرار گیرد. این عمل بیشتر از ۲۲ هزار دلار هزینه داره. عمل اول اون هم حدود ۱۶ هزار دلار هزینه داشت.

جالبه بدونین، از نظر فقه شیعه عمل تغییر جنسیت واسه بیماران روانی که مریضی اونا مورد تایید پزشکان قرار گیرد، حرام نیس. امام خمینی (ره) اولین فقیه و دانشمند مسلمون بودن که مسائل فقهی و حقوقی تغییر جنسیت رو گفتن و به فکر بودن که تغییر جنسیت حرام نیس.

هم اینکه از نظر حضرت آیت الله خامنه ای، تغییر جنسیت واسه افراد مریضی جسمی و روحی مجاز اعلام شده. افزون براین، از نظر ده تن از فقیهان بزرگ شیعه مانند حضرت آیت الله سیستانی در عراق، تغییر جنسیت واسه بیماران روحی مجازه.

بر این پایه یه روش فقهی و قانونی به وجود آمده که افراد مریض جسمی یا روحی زیرنظر پزشکان می تونن تغییر جنسیت داده و از پشتیبانی های قانونی بهره مند شن.

این در حالیه که تغییر جسنیت از نظر کلیسای مسیحی و هم فقیهان اهل سنت غیر مجاز اعلام شده. با این وجود، موارد عمل جراحی تغییر جنسیت در کشورای مسیحی و غربی، به مراتب بیشتر از کشورای شرقی بوده.

– See more at: http://fa.alalam.ir/news/1638325#sthash.RnBoxs7V.dpuf

العالم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *