مردی که روزی نیم ساعت رفتگر می‌شود!+عکس

یه مرد هلندی بعد از اینکه از وضعیت ناجور زباله های کنار رودخانه محل زندگی اش خسته شد عزمشو جزم کرد خودش به تنهایی حاشیه این رودخانه رو تمیز کنه.

به گزارش آلامتو به نقل از عطیه همتی: «تامی کلین» ۳۷ ساله هر روز با دوچرخه اش از کنار رودخانه روتردام واسه رسیدن به محل کارش می گذشت و هر روز با دیدن زباله های انبوه کنار این رودخانه که صحنه بسیار زشتی به اون داده بود ناراحت می شد. تامی در آخر از دیدن صحنه حاشیه رودخانه روتردام به ستوه اومد و عزمشو جزم کرد هر روز نیم ساعت از زمان خود رو صرف تمیز کردن حاشیه رودخانه کنه.

Tommy-Klein-cleaning.jpg

تامی هر روز یه کیسه زباله رو از آشغالا و دورانداختنیای کنار این رودخانه پر می کنه. اون عزمشو جزم کرد عکس کیسه زباله هاش رو بگیره و در صفحه فیسبوکش بذاره. بعد از منتشر شدن این عکسا عده کمی از دوستان تامی عزمشونو جزم کردن که اون رو در تمیز کردن این رودخانه کمک کنن.

تامی و دوستانش تونستن در عرض ۵ هفته حدود ۱۰۰ متر از ساحل رودخانه شهر رو کامل نورانی و تمیز کنن طوریکه کوچیکترین اثری از زباله در اون وجود نداشته باشه.

Tommy-Klein-cleaning2-550x733.jpg

ابتکار منحصر به فرد تامی طرفداران زیادی در فضای مجازی پیدا کرد و تبدیل به یه جنبش محیط زیستی کوچیک شد. اون یه صفحه در فیسبوک درست کرد و از مردم خواست که به یه رقابت محیط زیستی دعوت شن. در این رقابت دعوت شوندگان باید نیم ساعت از وقت خود رو در سال به تمیز کردن محیط زیست و پر کردن یه کیسه زباله بپردازند. هم اینکه مردم می تونن عکسهای قبل و بعد از تمیزکاری خود رو در این صفحه بذارن. این رقابت تا تایوان هم رفت و مردم اونجا هم با عکسهایشان در این رقابت شرکت کردن و داستانهای خود رو در این صفحه قرار دادن.

Tommy-Klein-cleaning7-550x733.jpg

همسر تامی میگه: «اگه یه روز فرزندم ازم سوال کنه که به چه دلیل اینجا پر از زباله س؟ شاید به اون بگم چون مردم زباله هاشون رو اینجا پرت می کنن و شاید هم بگم به خاطر اینکه بابات نتونسته اون رو تمیز کنه.»

تامی درباره کارش میگه: «من می خوام نشون دهم که چقدر حذف شلختگیا و درهم برهمیا آسونه. امیدورام یه روز تولیدکنندگان از کیسه های پلاستیکی واسه بسته بندی محصولاتشون استفاده نکنن.»

مقامات محلی کار تامی کلین رو بسیار تشویق کردن و اون رو به عنوان یه شهروند نمونه به همه مردم معرفی کردن حالا تامی پشتیبانی مالی و الهی مقامات محلی خود رو هم داره. تامی می خواد برنامه ای راه بندازه تا مردم در اون واسه تمیز کردن یه روز از سال ثبت نام کنن.مثلا ۲۲ مرد می تونن تو یه روز ، کاری که من در ۲۲ روز انجام دادم رو بکنن.»

تامی تازه کارش رو شروع کرده و هیچ بعید نیس ایده تامی شهر به شهر کشور به کشور منتقل شه تا همه کسائی که از آشغالهای محل زندگی شون نا امید شدن به ایده تامی فکر کنن.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر