مردی که غارهای شگفت انگیز خلق می کند + عکس

در اول تاریخ غار محلی واسه زندگی آدما بود و بعد آدما زندگی روی زمین رو شروع کردن و غار به محل خلوتا تبدیل شد. آدما در طول تاریخ ارتبلط خود رو باغار نگهداشتن و تونستن به جایگاهی برسن که غار رو در سلطه خود دارن و شاید از اون درآمدزایی عم بکنن

“راو پائولته” مردیه که یکی از عجیب ترین سرگرمیا رو در دنیا واسه خودش انتخاب کرده و روزانه مشغول غار کندنه. این مرد به عنوان فردی شناخته می شه که غارهای عجیب رو خلق می کنه.

تنها وسیله ای که “پائولته” ازش استفاده می کنه تیشه س و این هنر اونه که غارهای عجیب رو به وجود می آورد. این مرد که قبل از یه پستچی، کشاورز و افسر نیروی دریایی آمریکا بوده این روزا تنها مشغول کندن غار در نیو مکزیکو است.

این مرد ۶۷ ساله واسه اولین بار در سال ۱۹۸۵ و بر اثر اتفاقی ساده به این کار علاقمند شد. اون بعد یه غار کوچیک تراشید اما همین غار کوچیک به اندازه ای قشنگتر برد که میلیونا توریست رو به خود جذب کرد. همین باعث شد تا اون کار خود رو جدی بگیره.

این مرد الان مشغول به کندن یه غار بزرگ است که می تونه میلیونا نفر رو به خود جذب کنه. این غار چشم اندازی ۱۰ ساله واسه پایان پیدا کردن داره و حالا فقط سه سال از اون گذشته س.

باشگاه خبرنگاران