مرد هندی که کشنده‌ترین مارهای جهان را افسون می‌کند+عکس

به گزارش آلامتو ؛ واوا سورش (Vava Suresh) حافظ حیات وحش ۴۰ ساله ایه که با مارها زندگی می کنه. ماموریت زندگی اون حتی واسه سمی ترین موجودات لغزنده “عاشقی کردن و نگهبانی ” است. اون الان بیشتر از ۳۰۰۰۰ مار رو نجات داده. استعداد منحصر به فرد و مشغولیات اون باعث شده تا نام مستعار “آدم ماری” رو به اون بدن. مردم در سراسر دولت هند جنوبی کرالا ، اون رو وقتی که میخوان یه مار با خیال راحت از خونه های خود خارج کنن اون رو احضار می کنن.

Vava-Suresh

سورش، که تو یه خونواده فقیر متولد شده، دارای یه درک به طور کامل متفاوت از مارها نسبت به بیشتر مردمه. اون میگه که اونا، موجوداتی آروم و دوست داشتنی هستن که نیاز به محبت و مواظبت آدما دارن. اون میگه که مار یه بخشی مهم از زندگی دوران کودکی اونه.

من واقعا نمی دونم که چیجوری عاشق مارها شدم. من به عنوان یه کودک دیده بود که مردم مارها رو به شکل وحشیانه میکشن. این همدردی واسه مارها تو ذهن من القا شد. در همون زمان، بت مارها در معابد ساخته شده بود و من احساس می کنم که اونا مهم هستن و باید از اون مواظبت شه.

سورش اولین مار زندگی خود رو وقتی که اون تنها ۱۲ سال داشت نجات داد. این یه مار کبری کودک بود. اون رو در خونه خود مخفی کرد و با دقت رفتار اون رو مورد مطالعه قرار داد. به آرومی شروع به یادگیری چگونگی رفتار با مارها بدون زخمی کردن خود یا اونا کرد. امروز، لیست نجات اون شامل ۱۲ کبرای پادشاه، ۷۰۰۰ کبرای هندی، ۱۶۰۰ تا ۱۷۰۰ افعیه. اینم بگیم که اون از هیچ وسیله خاصی واسه این کار خطرناک استفاده نمی کنه، و این کار رو با دستان برهنه انجام میده.

این مطلب را هم بخوانید :  مدل لباس نفیسه روشن با طرح برج آزادی+عکس

Vava-Suresh2

گوشی موبایل اون دائم در حال زنگ خوردنه. هر زمان که مردم مار می بینن واسه کمک به اون زنگ میزنن.حتی اداره پلیس و آتشنشانی محلی بعضی وقتا واسه اینکه به خزندگان آسیب نرسانند از خدمات اون واسه به دام انداختن خزندگان استفاده می کنن. اون گفت: “بعضی از روزنامهای محلی هم شماره گوشی موبایل منو واسه اینکه مردم خیلی راحت با من تماس بگیرین منتشر می کنن”

Vava-Suresh5

علاوه بر نجات مارها از مناطق شهری و رها کردن اونا در وحش، سورش از تخمای مار تا وقتی که به دنیا بیان نگهداری می کنه. اون هم اینکه واسه ایجاد آگاهی در مورد مارها در میان مردم به سختی کار می کنه.

این کار اون مطمئنا بسیار خطرناکه. اون یکی از انگشتان دست خود رو پس از تحمل نیش مار کبری از دست داد. و در سال ۲۰۱۲، پوست کف دست راست خود رو پس از نیش مار دیگری پیوند زد. با همه اینا، سورش از نیش بیش ۲۶۶ مار سمی جون سالم به در برده، و بدن اون الان در برابر سم مارا به اندازه کافی مقاومه.

Vava-Suresh3

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

اختصاصی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *