مرسوم ترین راه های انتخاب کارمند

اگه در جستجوی کارین باید بدونین روشای انتخاب کارفرماا بر چه مبناییه اینطوری استخدام شدن شما آسون کردن می شه پس تا انتهای این گزارش رو بخونین.

به گزارش آلامتو به نقل از بانکی،غیر معموله که از یه روش انتخاب، به تنهایی استفاده شه. ترکیب دو یا چند روش، کلا کاربرد داره،  انتخاب این روش ها به عوامل زیر بستگی داره :

۱-معیارهای انتخاب واسه تصدی پست :

مثلا، روش های انتخاب گروه و فعالیتای مرکز آزمایش فقط واسه شکل های جور واجور خاصی از مشاغل، مثل مدیریت و شغل سرپرستی، مناسب و خوبه.

۲-مقبولیت و مناسب بودن روش ها :

واسه داوطلبان مشمول، یا شایدً مشمول شده، در انتخاب. مثلا، ممکنه تستای هوش به معنی توهین به متقاضیانی تصور شه که تا الان صاحب پست عالی بودن.

۳-تواناییای کارکنان گذاشته شده در پروسه انتخاب :

این عامل، به خصوص در به کار گیری تستا و مراکز آزمایش، به کار میره. فقط اون دسته از کارکنانی که به شکل مناسبی از راه مجوز علمی یا حضور در رشته ایی مشخص، دارای شرایط هستن، ممکنه آزمونای روان شناسی رو اجرا کنن.

۴-سهولت اجرا :

به منظوراهداف اجرایی، شاید ترتیب دادن یه یا دو مصاحبه خصوصی واسه داوطلبان ، راحت تر از سازماندهی هیئتی تشکیل شده از چهار عضو باشه که نیاز باشه همه همزمان در دسترس باشن.

۵-عوامل وقتی :

بعضی وقتا نیازه که پستی فوراً پر شه، و ممکنه زمان از راه سازماندهی مصاحبه های فردی بیشتر از راه های انتخاب گروهی، که به معنی انتظار به مدت یه روز در جهت قابل دسترس شدن همه داوطلبانه، صرفه جویی شه.

این مطلب را هم بخوانید :
مدل مانتو / بهار۹۳ / سری ۴

۶-صحت و درستی :

صحت و درستی در انتخاب، کلا در مورد تعداد روش های انتخاب مناسب به کار رفته زیاد می شه.

۷-هزینه : ممکنه اجرای تستا، هزینه های زیادی رو در ورداشته باشه، اما وقتی که هزینه اولیه خرج شده، معمولاً، اجرای اون، ارزانه. مراکز آزمایش شامل هزینه بیشتریه و بازم اجرای اون، تقریباً گرانه. از طرف دیگه، مصاحبه ها فقط هزینه متوسطی رو واسه راه اندازی در شرایط آموزش مصاحبه کننده، به همراه دارن، و واسه مجری، تا حدودی ارزون هستن. واسه روش های پرخرج تر، بای به این اراده کردن توجه بیشتری شه که پیشرفت در اراده کردن انتخاب، اینجور هزینه هایی رو توجیه می کنه.

بانکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *