مرموزترین معمای تاریخ اینترنت+عکس

ممکنه هر روز با معماهای مختلفی در سطح اینترنت مواجه شید که حل کردن اونا مشکل و غیر قابل باوره اما در آخر واسه همه اونا یه راه حل هست ولی از مرموزترین معمای تاریخ اینترنتی خبر دارین؟

به گفته میلیونا کاربر اینترنت “Cicada 3301” سخت ترین و پیچیده ترین معماییه که در اینترنت هست. این معما واسه اولین بار سال ۲۰۱۲ در اینترنت قرار گرفت و دقیقا یه سال بعد دو مرحله بعد اون هم ارائه شد.

در این معما شما تعدادی علائم ریاضی رو می بینین که مثل یه سنجاقک کنار هم قرار گرفتن. در کنار این معما یه یادداشت بدین صورت نوشته شده.: “سلام، ما به دنبال باهوش ترین آدم در جهان هستیم به خاطر همین یه پازل خاص رو طراحی کردیم. این پازل رو حل کنین تا به محل قرار گرفتن سازمان ما برسین و جایزه عالی خود رو دریافت کنین.

تا حالا جوابای مختلفی واسه این معما ارائه شده که هر کدوم به نقاط جور واجور دنیا از ژاپن گرفته تا غرب اروپا اشاره کردن. بسیاری باور دارن این سیستم واسه افزایش امنیت کدنگاریا در دنیاست و بوسیله دولتای بزرگ طراحی شده.

تا حالا افراد محدودی به نتیجه این معما رسیدن و ادعا می کنن جایزه بزرگ رو برنده شدن ولی هیچوقت نام اونا یا نام سازمانی که پشت این معما قرار گرفته معلوم نشده و بازم همه دنیا در بی اطلاعی هست.

Cicada3301

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن

باشگاه خبرنگاران مطالب باحال روز