مرگ، هدیه دوست قدیمی به زن میلیاردر

یه سال قبل اهالی ساختمانی در پاسداران تهران به پلیس خبر دادن بوی تعفن از یکی از واحدهای آپارتمانی بیرون میاد و از اونجایی که صاحب این خونه زن تازه واردیه کسی اونو نمی شناسه. با ورود ماموران به آپارتمون اونا فهمیدن زن صاحبخانه در اونجا به قتل رسیده و بوی تعفن حکایت از اون داشت چند روزی از مرگ زن ۵۴ ساله میگذره و فرد یا آدمایی که فریبا رو کشته ان واسه سرقت به خونه اون رفته بودن، چراکه علاوه بر چهار میلیارد تومن پول نقد ، میلیاردها تومن طلا هم از خونه این زن سرقت شده بود.

 

با انتقال جسد به پزشکی قانونی بررسیای پلیسی ادامه پیدا کرد و معلوم شد مقتول آرایشگری بود که به جز ایران در ژاپن و چند کشور دیگه آموزش آرایشگری می داد و یکی از دخترانش هم در ژاپن زندگی می کنه.

ماموران هم اینکه فهمیدن این زن سه بچه دیگه هم داره که فقط یکی از اونا با اون زندگی می کرد. با شناسایی فرزندان فریبا رازهایی از زندگی اونم رو شد.

زن ۵۴ ساله قبل اینکه به خونه اش در پاسداران جا به جایی مکان کنه در محله ای قدیمی زندگی می کرد و همسایه های قدیمی خوب می دونستن اون با چه کسائی رفت و اومد داشت. همسایه های قدیمی به پلیس گفتن جوونی به نام حسام به خونه این زن رفت وآمد زیادی داشت و خونواده اش هم از این موضوع بی اطلاع بودن. اینطوری بود که حسام به عنوان اولین مظنون پرونده شناسایی شد. با بازداشت این مرد ۳۰ساله راز جنایت معلوم شد و پلیس دریافت عامل قتل حسام و همسرش مینا هستن.

حسام در بازجوییا گفت: مدتا بود با فریبا در رابطه بودم تا اینکه عزممو جزم کردم با زنی ازدواج کنم، به فریبا گفتم رابطه ما به جایی نمی رسه و من باید دنبال زندگی خودم باشم. اونم خیلی منطقی خورد و قبول کرد حتی به من گفت هدیه ای مناسب به من میده. بعد از اینکه ازدواج کردم گفت باید شناسنامه من و همسرم رو ببینه تا هدیه رو بده.

من شناسنامه ها رو براش بردم اما بازم قبول نکرد. مشکل مالی داشتم و به پولی که قولش رو داده بود خیلی محتاج بودم. به اون گفتم به چه دلیل به قولی که داده وفا نمی کنه، جواب داد باید همسرم رو ببینه. من همسرم رو به خونه اون بردم بازم قبول نکرد پول رو بده تا اینکه روز حادثه پیشنهادی بی شرمانه به من داد و گفت در صورتی پول رو به من میده که جلوی همسرم با اون رابطه برقرار کنم. من از این پیشنهاد خیلی ناراحت شدم. اون با این کار میخواس زندگی ام رو نابود کنه.

وقتی دیدم این طور نمی شه به همسرم گفتم باید اونو بیهوش کنیم و پول هاش رو بدزدیم. اون روز مقداری داروی بیهوشی داخل آب میوه ریختیم و به خونه فریبا رفتیم، وقتی آب میوه رو به فریبا دادیم و اونم نوشید حالت گیجی به اون دست داد در این حالت ایشون رو به اتاق خوابش بردیم و داشتیم دنبال پولا و طلاها می گشتیم که فریبا بلند شد و با من درگیر شد البته بی حال بود و نمی تونست زیاد منو بزنه. دستانم رو روی گلویش گذاشتم و خفه اش کردم و بعد هم با چاقو ضربه ای به اون زدم چون نتونستیم گاوصندوق رو باز کنیم اونجا رو ترک کردیم و فردای اون روز با یکی از دوستانم که متخصص بود اومدیم و پولای داخل گاوصندوق و طلاها رو به سرقت بردیم.

با در نظر گرفتن اعتراف این مرد بقیه متهمان هم شناسایی و بازداشت شدن، با ارسال کیفرخواست پرونده به شعبه ۷۴ دادگاه کیفری استان تهران رفت و روز گذشته قرار بود متهمان پای میز محاکمه برن اما از اونجایی که اولیای دم در دادگاه حاضر نشده بودن، رسیدگی به قتل به بعد افتاد.

جنایت روزنامه شرق