مرگبار ترین بیماری‌ های جهان + عکس

بیماریای واگیردار در دوره های جور واجور از زندگی بشر همیشه خطرناک بوده و آدمای زیادی رو به کام مرگ فرستاده ان. این بیماریا بعضی وقتا به سرعت در بین تعداد خیلی از افراد پیشرفته و باعث شده که افراد زیادی جون خود رو از دست بدن. این بیماریا در زمونه ای بر تاریخ آدمی هم تاثیر گذاشته و باعث تغییر اون شدن. در این مطلب شما رو با تعدادی از این بیماریا و اثرات اون روی زندگی آدما آشنا می کنیم.

تیفوس

تیفوس

تیفوس یه مریضی زیاد تبدار به وجود اومده توسط یه باکتری منتقله از حشراته. این مریضی دارای سرایت فرد به فرد نیس و از راه حشرات و موشها منتقل می شه. علائم این مریضی شامل: تب ، لرز ، سر درد و لاغری شدیده . اولین مورد گزارش شده از این مریضی در جریان محاصره قلعه ” Moorish Granada ” در سال ۱۴۸۹ توسط اسپانیا هستش. در این جنگ اسپانیاییا ۳۰۰۰ نفر رو بر اثر شلیک دشمن و ۱۷ هزار نفر رو بر اثر مریضی تیفوس از دست دادن. این مریضی در طول جنگهای داخلی انگلستان ، و جنگهای ناپلئون در روسیه آدمای زیادی رو به کام مرگ فرستاد. طبق شاهدت مورخین این مریضی سربازان بیشتری رو در مقایسه با اونا که با گلولهای روسی رو به رو شدن به کشتن داد.

ابولا

ابولا

ابولا (Ebola) گاه به گاه به طور مرگباری در میان آدما و میمونا در آفریقا شایع می شه. این ویروس با ایجاد تب شدید و خونریزی مریض رو از پا درمی آورد و خیلی سریع گسترش پیدا میکنه.در سال ۱۹۷۶ ابولا حدود ۳۰۰ نفر رو گرفتار کرد و با گسترش اون از هر ۱۰ نفر گرفتار به مریضی ۹نفر مردند. دوباره در سال ۱۹۹۵ ابولا شایع شد و این بار ۸۰ درصد مبتلایان کشته شدن. این مریضی بیشتر در کشورای آفریقایی که دارای امکانات مناسب پزشکی نیستن دیده می شه و باعث مرگ و میر و ضعف شدید خیلی از کشورای آفریقایی شده.

مالاریا

مالاریا

این مریضی مرگبار که توسط پشه ” آنفلوس” پخش می شه هر ساله به ابتلای ۴۰۰ میلیون نفر و مرگ میلیونا نفر در هر سال در جهان می شه. این مریضی یکی از معروفترین بیماریای به وجود اومده توسط گزش در دنیاس و هنوز واکسن و داروی درمانی مطمئنی واسه اون وجود نداره.

این مطلب را هم بخوانید :  مداحی مخصوص پیشواز ماه محرم

آنفلونزای اسپانیایی

آنفلونزای اسپانیایی

گسترش مریضی آنفولانزا در سال ۱۹۱۸ میلادی که به عنوان ” آنفولانزای اسپانیایی ” شناخته می شه در سال ۱۹۱۸ در قاره اروپا گسترش پیدا کرد. این ویروس از جمله زیر مجموعه های آنفولانزای خوکی بود. نکته باحال در مورد این مریضی این بود که کلی قربانیان این مریضی جوانان و افراد میان سال بودن. این مریضی تا سال ۱۹۲۰ میلادی در نقاط جور واجور دنیا شایع بود و طبق آمار جور واجور بین ۲۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر رو به کام مرگ فرستاد.

تب زرد

تب زرد

تب زرد یه مریضی با نشونه هایی مثل تب و لرز ، اسهال و استفراغ ، کمبود ضربان قلب و در آخر مرگ بیماره. براساس آمار منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی هرساله چیزی در حدود ۳۰ هزار نفر به دلیل دچار شدن به این مریضی در جهان جون خود رو از دست میدن. یکی از موارد معروف گسترش این مریضی در سال ۱۷۹۳ در سال ایالت پنسیلوانیا آمریکا بوده که در طول اون ۱۰ هزار نفر فقط در شهر فیلادلفیا جون خود رو از دست دادن.

فلج کودکان

فلج کودکان

فلج کودکان

یه مریضی ویروسی واگیرداره. این مریضی به سیستم اعصاب مرکزی بدن آدم حمله کرده و نشونه هایی مثل درد سر ، گردن ، کمر ، تب ، استفراغ و در آخر فلج و مرگ قربونی داره. در سال ۱۹۵۲ گسترش مریضی فلج کودکان در آمریکا به فلج شدن ۲۰ هزار نفر و مرگ ۳ هزار نفر منجر شد. در آخر پس از این گسترش این مریضی واکسنی واسه اون ساخته شده و به ایجاد مصونیت در برابر این مریضی منجر شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *