مرگ تلخ ۷ نفر زیر آوار زباله / محاکمه شیاطین ورامین

مرگ تلخ هفت نفر زیر آوار زباله، ارسال کیفرخواست عاملان قتل دو کودک در بهارستان، قتل زن جوون با انگیزه آزار و اذیت، محاکمه شیاطین ورامین و قتل دختر جوون واسه ازدوج با همسرسابق از مهمترین اخبار حوادث این هفته بود.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین خبر این هفته مربوط به مرگ هفت آتیش نشون و نیروی شهرداری در محل دفن زباله های شیراز بود. ساعت ۱۱ و ۱۵ دقیقه روز چهارشنبه گروهی از آتیش نشانان شیراز همراه کارکنان شهرداری مشغول خاموش کردن آتیش سوزی در سایت دفن زباله برومشور در شیراز بودن که یهو زباله های سایت زیر پای اونا خالی شد و ۱۳ تن از آتیش نشون در انتهای دره گرفتار شدن و زباله روی اونا ریخت.

حسن فیاض پور مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس وسعت حادثه رو یه هکتار بر آورد کرد و گفت: اندازه زباله آوار شده روی آتیش نشونا کوهی به بلندی دو ساختمون ۶ طبقه س.بدون این دست اون دست کردن با شروع عملیات امداد ۶ نفر از ۱۳ آتیش نشون گرفتار در زیر زباله ها نجات پیدا کردن.در ادامه با دو روز عملیات شبانه روزی جسد هفت گرفتار در زیر کوه زباله خارج شد.

محاکمه عاملان جنایت ترسناک بهارستان

در این هفته هم اینکه کیفرخواست پرونده دو مرد جنایتکار که دو کودک رو در شهربهارستان قربونی قصد شیطانی خود کرده بودن صادر شد.رسیدگی به این پرونده از ۲۹ دی ماه سال گذشته همزمان با پنهون شدن پسربچه ای به نام امیرمهدی در دستور کار پلیس قرار گرفت. این در حالی بود که چندی بعد در پنجم بهمن ماه امسال هم مفقودشدن کودکی دیگه به نام امیرعلی به پلیس گزارش شد.پس از چند روز جسد امیرمهدی کشف شد و با در نظر گرفتن حساسیت موضوع بدون این دست اون دست کردن تیم خاصی واسه شناسایی متهم یا متهمان این پرونده تشکیل شد. در ادامه نام دو نفر به اسامی مرتضی و منصور که دارای سوابق خیلی از جمله آزار و اذیت جنسی هم بودن مورد توجه پلیس قرار گرفت.این افراد در سطح شهرستانای رباط کریم و بهارستان مبادرت به اعمال مجرمانه می کردن. تلاش واسه پیدا کردن سرنخی از سرنوشت کودک دوم هم ادامه داشت تا این که براساس گزارشهای محلی عنوان شد که بوی تعفنی از یکی از محلات بهارستان به مشام می رسه.

آخرسر جسد متلاشی شده کودک دوم زیر پل ریل راه آهن کشف شد. جسد متلاشی شده این کودک در دالانی تنگ کشف شد و این در حالی بود که ماموران و اقوام این کودک بارها این محل رو مورد جست وجو قرار داده بودن، اما آخرسر بوی تعفن این کودک راز جنایت دوم رو معلوم کرد.دو مرد تبهکار در بازجوییا به قتل اعتراف کردن و مدعی شدن قربانیان رو با انگیزه آزار و اذیت ربوده و کشته ان. اونا با هم قرار گذاشته بودن که هفته ای یه کودک رو به قتل برسانند.  با تکمیل تحقیقات بازپرس شهر بهارستان واسه دو مرد جنایتکار به اتهام قتل و دزدیدن کودکان کیفرخواست صادر کرد و پرونده واسه محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران فرستاد.به دلیل حساسیت موضوع قضات شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران واسه پرونده وقت فوق العاده تعیین کرده و قرار منصور و مرتضی ۱۲ خرداد به صورت غیرعلنی محاکمه شن.

قتل زن جوون با انگیزه آزار و اذیت

خبر دیگه این هفته مربوط به تائید حکم اعدام مرد شیطان صفتیه که با انگیزه آزار و اذیت و زن جویای کار  اونو کشته بود.رضا ۲۴ ساله متهمه ۱۳ مهر ماه سال ۸۹ زن ۳۵ ساله ای به نام فریبا با انگیزه آزار و اذیت کشته.مرد جنایتکار یه روز بعد از این جنایت شناسایی و دستگیر شد. اون در جریان بازجوییا با اعتراف به این جنایت گفت: روز حادثه مقابل مغازه ام وایس تاده بودم که مقتول سراغم اومد و نشانی جایی رو پرسید بعد از دادن نشانی اون رفت و ۴۰ دقیقه دیگه برگشت ازم خواست ایشون رو به میدون آزادی برسانم من هم اونو سوار موتورم کردم در میان راه گفت دنبال کار در خونه می شه بخاطر این فریبا رو پیش یکی از دوستانم بردم که دنبال کارگر بود اما وقتی به اونجا رسیدیم فهمیدم دوستم در خونه حضور نداره در آسانسور یهو نقشه ای شیطانی به ذهنم رسید و تصمیم به آزار و اذیت اون گرفتم اما زن جوون در برابرم مقاومت کرد و من مجبور به قتل اون شدم.پس از محاکمه رضا در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران قضات اونو به قصاص و ۹۰ ضربه شلاق محکوم کردن که حکم مجازاتش در شعبه ۱۳ دیوان عالی کشور تأیید شد.

محاکمه شیاطین ورامین

خبر مهم دیگه این هفته مربوط به محاکمه شیاطین ورامینه . دو مرد تبهکار در پوشش مسافر زنان و دختران رو سوار خودروی خود کرده و با کشاندن اونا به اتاقکی مورد آزار و اذیت قرار می دادن. رسیدگی به این پرونده از یکم بهمن ماه سال گذشته همزمان با شکایت زن جوونی در اداره آگاهی ورامین شروع شد.زن جوون به ماموران گفت : دیروز از ورامین سوار یه دستگاه پراید شدم تا به تهران بیام پس از طی مسافتی در محلی خلوت راننده از راه اصلی خارج شد و همدست اون با تهدید چاقو سر منو به زیر صندلی برد. دو مرد شیطان صفت بعد منو به یه اتاقک مخروبه برده و در اونجا مورد آزار و اذیت قرار دادن. اونا پس از سرقت پول و طلاهایم منو در محلی خلوت رها کرده و فرار کردن.پس از طرح این شکایت ماموران تحقیقات واسه شناسایی متهمان رو در دستور کار قرار دادن در حالیکه تجسسا در این رابطه شروع شده بود زن دیگری با طرح شکایتی مشابه اعلام کرد از طرف دو سرنشین خودروی پراید ربوده و در بیابانای دور و بر ورامین مورد آزار و اذیت قرار گرفت.کارآگاهان پلیس آگاهی با چهره نگاری از دو پسر متجاوز فهمیدن یکی از اونا از مجرمان سابقه دارانه.

از طرف دیگه با کمک شاکیان پرونده شماره پلاک خودروی دو پسر شیطان صفت به دست اومد و با ردیابیای تخصصی ماموران یکی از اونا به نام سعید ۲۲ ساله رو دستگیر کردن.در بازرسی از خودروی متهم هم گوشی موبایل یکی از قربانیان کشف شد.پسر جوون در بازجوییای ابتدایی منکر هر گونه جرمی شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و به دزدیدن و آزار و اذیت زنان با همدستی یکی از دوستانش به نام جواد ۲۱ ساله اعتراف کرد که همدست اونم از طرف ماموران شناسایی و دستگیر شد.در جریان بررسیا مشخص شد اونا در یکی از سرقتای خود کس دیگه ای رو همراه خود بردن که متهم ردیف سوم پرونده هم در عملیاتی ضربتی دستگیر شد که بازجوییا نشون داد اون در آزار و اذیت زنان هیچ نقشی نداشته. آخرسر جلسه محاکمه متهمان در شعبه ۷۷ دادگاه کیفری و به ریاست قاضی خازنی و با حضور چهار قاضی مستشار برگزار شد.با آخرین دفاعیات متهمان و وکلای اونا قضات دادگاه واسه ارسال حکم وارد شور شدن.

قتل دختر جوون واسه ازدواج با همسر قبلی

۱۷ اردیبهشت امسال پنهون شدن دختر جوونی به کارآگاهان پلیس آگاهی اطلاع داده شد. ماموران در جریان تجسسای خود به این نتیجه رسیدن که مریم ۲۵ ساله یه مدت با یکی از همکاران مردش به نام مصطفی رابطه نزدیکی داشته که از دو ماه قبل این رابطه به مشکل برخورده بود. ر ادامه تحقیقات و با در نظر گرفتن تناقضات به دست اومده در اظهارات اولیه مصطفی ، به دستور مقام قضایی و ظهر روز ۲۸ اردیبهشت ایشون در محل شرکت دستگیر و واسه انجام تحقیقات به اداره یازدهم منتقل شد .همزمان با دستگیری مصطفی ، کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود فهمیدن که مصطفی قبل از اینم یه بار ازدواج کرده و حدود دو سال قبل از همسر سابقش و با وجود داشتن پسری ۱۰ ساله جدایی کرده .

با در نظر گرفتن دلایل به دست اومده ، مصطفی آخرسر لب به اعتراف گشود و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : چند سال پیش بود که به واسطه اختلافات خانوادگی و با وجود داشتن بچه ، از همسرم جدایی کردم . پس از اون و در داخل شرکت با مریم آشنا و کم کم به همدیگه علاقه مند شدیم و این در حالی بود که در تموم این مدت من کوچیکترین اشاره ای به ازدواج اول خود و داشتن بچه نکرده و موضوع رو از مریم و دیگر اعضای شرکت مخفی نگه داشته بودم.متهم در ادامه اعترافات خود به کارآگاهان گفت : یه چند وقت پیش ، همسر سابقم تصمیم به زندگی دوباره با من گرفت . من هم به واسطه اصرار بستگان و خونواده ها و بیشتر از همه به خاطر فرزندم عزممو جزم کردم تا دوباره با اون ازدواج کنم . زمانیکه مریم از موضوع اطلاع پیدا کرد ، درگیری ما دو نفر شروع شد و مریم تهدید کرد که موضوع درخواست ازدواج منو به همسرم اطلاع میده و مانع از زندگی ما دو نفر می شه .ساعت سه بعدظهر ۱۷ اردیبهشت مریم در حالیکه بسیار عصبانی بود سوار ماشین من شد و دوباره تهدیداتش رو تکرار کرد. با در نظر گرفتن اینکه بسیار ترسیده و نگران بودم ، نمی دونم چیجوری شد که تو یه لحظه کنترل خود رو از دست داده و با شال نخی مشکی رنگی که در داخل خودرو بود ، مریم رو خفه و آخرسر جسدش رو در فاز ۶ شهر جدید پرند و در داخل چاله لوله آب که حفر شده بود ، انداخته و خاک کردم .

noindex