مرگ پنج معلم مینابی در حادثه‌ای دلخراش + عکس

صبح روز شنبه پنج تن از آموزگاران جوان مینابی به دلیل برخورد خودرو پراید با یک وانت نیسان حامل سوخت قاچاق جان باختند.

 

سرهنگ علی مجید زاده رییس پلیس راه استان هرمزگان افزود: ساعت ۷:۳۰ صبح امروز پنج تن از آموزگاران مینابی دبستان حارث بندر کرگان شهرستان میناب در مسیر ۱۵ کیلومتری جاده میناب در اثر انحراف به چپ یک وانت نیسان حامل قاچاق سوخت درگذشتند.

وی با بیان اینکه شخصی با مراجعه به اداره آگاهی خود را مقصر و مالک نیسان معرفی کرده است، اضافه کرد: تا این لحظه اطمینانی از صحت مالکیت این خوردو توسط فرد معترف حاصل نشده است و پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایسنا ، رییس پلیس راه استان هرمزگان تصریح کرد: در طول سالیان اخیر با مأموریت های پیاپی با قاچاقچیان سوخت، انسان و غیره برخورد کرده ایم اما برای جدی تر شدن این برخوردها نیاز به یک مدیریت واحد حس می شود که امیدوارم مسوولان هرچه زودتر به فکر چاره ای برای تحقق این موضوع باشند تا دیگر شاهد چنین اتفاقات دلخراشی نباشیم.

فرماندار شهرستان میناب هم با بیان اینکه سه تن از این آموزگاران در دم جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: سید مصطفی علم کمالی، مجید پرهون و محمود پودات این سه تن آموزگار فوتی هستند.

مسعود قانعی فرد اضافه کرد: دو تن دیگر از آموزگاران به نام های مصطفی سلیمانی و مرتضی ذاکری پس از مراجعه به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده اند.

وی در پایان گفت: مراسم تشییع جنازه این آموزگاران  با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان از مسجد جامع شهرستان میناب به سمت بهشت زهرا (س) این شهرستان برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان هرمزگان هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تسلیت به خانواده های آموزگاران فوت شده، افزود: در طول سالیان گذشته در جاده های شرق استان به دلیل حضور قاچاقچیان شاهد حادثه های دلخراشی بوده ایم که اتفاق صبح امروز نیز به همین علت رخ داده است.

احمد آخوندی با بیان اینکه در طول سالیان گذشته در شرق استان هرمزگان کمبود آموزگار وجود داشته است، اضافه کرد: در میان آموزگاران فوت شده از یک سال خدمت تا پنج سال خدمت حضور داشته اند که این اتفاق سبب از دست دادن نیروهای جوان و با انگیزه آموزش و پرورش استان هرمزگان شد.

وی در پایان در خصوص جایگزینی آموزگاران فوت شده، تصریح کرد: موظفیم به زودی آموزگارانی را برای جایگزینی خلأ بوجود آمده اعزام کنیم که هر چه سریعتر این اتفاق رخ خواهد داد.

 

بازنشر : آلامتو