مرگ کودکان آفریقایی به جرم «جادوگری»+عکس

هوپ hope

داستان پسربچه دوساله آفریقایی رو به یاد می بیارید؟ پسربچه ای که بوسیله طایفه خود رانده شده و به جرم «جادوگر» بودن هشت ماه در خیابون به حال خود رها می شه!

به گزارش آلامتو به نقل از مجله مهر: پسری نیجریه ای پس از اینکه بوسیله خونواده و قبیله خود برچسب «جادوگری» می خورد و رانده می شه، حدود سه ماه پیش از طریق یه خانوم مددکار دانمارکی پیدا می شه. «اونجا رینگرن لاون» نام این پسر رو هُپ (امید) می گذارد و از اون مراقبت می کنه و پس از هشت هفته هپ به شکل معجزه آسایی بهبود پیدا می کنه.

هپ الان تو یه موسسه خیریه کودکان در جنوب نیجریه نگهداری می شه و از زندگی اش لذت می برد. اون حالا صاحب ۳۵ آبجی و داداش جدید شده که از اون مراقبت می کنن، با اون بازی می کنن و براش کتاب می خونن. اون دیگه مطمئنه که امنیت داره و خونواده ای رو داره که اون رو دوست دارن. لاوان پایه گذار موسسه «پیشرفت و کمکای آموزشی کودکان آفریقایی» است. این خانوم سه سال پیش این موسسه رو واسه کمک به کودکانی ساخت که برچسب جادوگری خورده ان و از جامعه رانده شدن و حتی بعضی بوسیله آشنایان خود به قتل می رسن!

بدیش اینه کودکانی مثل هپ که در خیابون رها می شن؛ با اینکه از مرگ نجات پیدا می کنن و می تونن زندگی جدیدی رو شروع کنن؛ اما بیشتر دچار مشکلات و مریضی هایی می شن که تا آخر عمر با اونا باقی می موند. این کودک هم به دلیل یه مریضی ژنتیک به نام «هیپوسپادیاس»، جن زده و جادوگر نامیده و از قبیله خود رانده شده. کوچیکترین مریضی مادرزاد می تونه بهونه خوبی واسه رانده شدن این کودکان باشه. تعداد کودکانی که مثل هپ به دلایلی مثل شیطانی شدن در خیابون رها می شن، کم نیستن؛ اما همه به اندازه اون خوش شانس نیستن.

در جوامع غرب آفریقا این نوع تنبیهات واسه کودکان جن زده به طور کامل طبیعیه و اگه بعضی واعظان خرافه پرست مسیحی کودکی رو مسحور شیطان بدونن، این کودک مستحق تنبیهاتی مثل سوزندان، مسموم کردن، چاک دار کردن بدن، بستن به درخت با زنجیر، انداختن اونا در آتیش و پاشاندن اسید روی صورتشون، زنده به گور کردن و مثل سگ دور انداختنه. مثلا اگه کودک زیر دو سال شب هنگام گریه کنه و به طور همیشه جیغ بزنه، این بچه استعداد این رو داره که در خدمت شیطان قرار گیرد؛ پس باید کشته شه! همین عقیده های خنده دار باعث مرگ هرساله هزار کودک در نیجریه می شه و پس باعث کاهش جمعیت مردم این کشور می شه.

در گزارشی که سی ان ان منتشر می کنه سودجویان از جهل مردم این منطقه سواستفاده کرده و علاوه بر سلاخی این بچه ها، واسه بیرون آوردن روح شیطان از کالبد این کودکان دست به اخاذی هم می زنند. با زیاد شدن تعداد کودکانی که این جوری کشته یا در جنگل رها می شن، نهادهای بین المللی به فکر ایجاد موسسه هایی واسه این کودکان افتادن که موسسه خیریه خانوم لاوان یکی از اوناس.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

خواص عشق واسه بدن

noindex خبرگزاری مهر