دانلود پایان نامه ارشد با موضوع استان مازندران، کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تأثیر  ویژگیهای صنعت و شرکت بر بقای شرکت های تازه وارد در صنایع برق و الکترونیک استان مازندران

تکه ای از متن پایان نامه :

 چیز تضمین ندارد) برای بقاء و پایداری طولانی مدت در اقتصاد دانش – محرک امروزین می باشد (هادوی، 1388).

در بیشتر موارد در دنیای امروز، نوآوری منبع فرصت های عظیمی شناخته شده اند که باعث ایجاد جهش های خاصی در بازار جهان شده می باشد، زیرا که باعث می شوند تا در سیستم هایی که دچار عدم پویایی شده اند نیروی تازه ای دمیده گردد و از تهدیدهای ثابت ماندن در بازار برای آن ها بکاهد (تیمونز و اسپینلی[1]،2007). بسیاری از سازمان ها در سال های اخیر کوشش های بسیاری انجام داده اند تا کارمندان خود را تشویق به نوآوری نمایند (جوموسلگلو و السو، 2009). حرکت از بازارهای ملی به سمت بازارهای بین المللی، رقابت شدیدی را در بخش صنایع فراهم آورده می باشد بطوریکه بازارهای ملی که زمانی در انحصار یک یا چند مطالعه افزایش یابد تأثیر نوآوری واضح تر می گردد. نوآوری برای شرکت های جوانتر تأثیر حیاتی تری دارد. مثلاً در امریکا شرکت های جوان که دارای نوآوری بودند 22 درصد بیشتر از بنگاه های جوان دیگر قادر به ادامه حیات بوده اند.

دهقان کرنکانی (1390) در پژوهش خود ذکر کرده می باشد که نوآوری دست کم برای جامعه سه فایده دارد: باعث افزایش رشد اقتصادی می گردد، بهره وری را بالا می برد، باعث به وجود آوردن تکنولوژی، کالا و خدمات جدید می گردد. در بلند مدت رقابت می تواند به عنوان فرایندی تلقی گردد که توسط نوآوری هدایت می گردد. اگرچه همه ی نوآوری ها موفقیت آمیز نیستند اما همان تعداد اندکی که به موفقیت نائل می شوند منابع عمده مزیت رقابتی هستند. دلیل این امر این می باشد که نوآوری موفقیت آمیز، ویژگی منحصر به فردی به سازمان می دهد که رقبا فاقد آن هستند. این منحصر به فرد بودن به سازمان اجازه می دهد تا فروش را از دیگر رقبا متمایز نموده و قیمت های بالاتری برای محصولات خود مطالبه نمایند.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   پایان نامه رایگان درمورد درجه توافق، خانواده

خداداد حسینی (1385) اظهار می کند نوآوری عامل مهمی در بقای سازمان ها در محیط پر رقابت کنونی می باشد. نظریه پردازان و محققین معتقدند شرکت های جوان و نیرومند به راحتی می توانند به راحتی جایگزین شرکت های قدیمی و باسابقه گردند که قادر به حفظ نوآوری خود نبوده اند.

[1] Timmons and spinelli

 

 

مطالعه تأثیر ویژگیهای صنعت و شرکت بر بقای شرکت های تازه وارد در صنایع برق و الکترونیک استان مازندران