تحقیق با موضوع کارشناسی ارشد، نیازمندی‌ها

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   مطالعه تاثیر ظرفیت داخلی لجستیک شرکت و برون سپاری لجستیک بر عملکرد شرکت در محیط تجاری الکترونیکی در ایران خودرو

تکه ای از متن پایان نامه :

مقادیر مورد نظر و خواسته شده را در مکان مناسب تحویل گرفته و تحویل بدهد. مقدار، ممکن می باشد بر حسب وزن، حجم، تعداد و یا طول تعریف گردد.

فضاهای مسیر جابجایی مواد ضمن آنکه بایستی به هدف مورد نظر در جابجایی برسد، بایستی در حداقل ممکن باشد. هدف جابجایی را می توان به صورت زیر تعریف نمود:

هدف جابجایی در شبکه تأمین، انتقال مواد، قطعات و محصولات از نقطه‌‌ای به نقطه دیگر در کوتاهترین مسیر ممکن بدون دوباره کاری می باشد به صورتی که زمان و هزینه به حداقل برسند.

مقصود و هدف از جابجایی، همانطور که اظهار گردید، انتقال مواد با عوامل مورد نظر می باشد. بایستی توجه داشت که مواد متفاوت، روش‌های متفاوتی در جابجایی دارند. در واقع مواد در حمل و نقل به لحاظ شکل، طبیعت، خصوصیات و تعداد و یا مقدار جابجایی با هم متفاوتند (معصومی، 1387).

 

2-2-7-6- انبارداری و مدیریت انبار

یک انبار به طور خاص به عنوان مکانی برای نگهداری و ذخیره کردن موجودی در نظر گرفته می گردد، اما بایستی دقت نمود که از دیدگاه لجستیک، تأثیر انبارها تسهیل جریان گردش موجودی و سرمایه‌ها و اطمینان از گردش آنهاست.

بهره گیری اقتصادی در مقیاس به میزان حداکثر بار در مقدار جابجایی یا فاصله جابجایی مربوط می باشد. رعایت این اصل کمک می کند که در هر انتقال، تعداد جعبه‌ها یا قطعات بیشتری جابجا شوند و تعداد نقل و انتقالات و هزینه‌ها کاهش یابد.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   پایان نامه رایگان با موضوع پایان نامه، مطالعه

طرح نگهداری به در نظر گرفتن ویژگی‌ها و نیازمندی‌های محصول در طراحی انبار و نگهداری اقلام متمرکز می گردد. به خصوص ویژگی‌هایی که به دسته‌های وزن، حجم و نحوه نگهداری وابسته هستند(جوانمرد، 1383، 304).