چکیده این مطلب : انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۰۹ ۱۶ نظر ۱۳,۰۹۳ بازدید

در این مقاله به معرفی ابزاری بسیار کاربردی واسه کاهش حجم عکسای سایت پراختیم تا بتونین بدون پایین آوردن کیفیت عکسا اونا رو تا حد ممکن فشرده کنین.

اگه شما یه سایت دارین شک نداشته باشین در اون عکسای بسیاری هست که هنوزم می تونین اونا رو فشرده تر کنین! وسایل بسیاری واسه این کار وجود دارن که در این مقاله به معرفی یکی از بهترین اونا می پردازیم.

 

به چه دلیل باید عکسای سایت حجم بهینه داشته باشن؟

یکی از مهمترین شرطای بهینه سازی سایت واسه موتورهای جستجو سرعته و از اونجایی که هر سایت حتما شامل عکسای بسیاریه با کم شدن حجم اونا سرعت سایت هم زیاد می شه.

شما با پایین آوردن حجم عکسای سایت سرعت سایت رو واسه کاربران خود بالا میبرین و از طرفی یه امتیاز مثبت از گوگل دریافت می کنین و در رتبه بندی موتورهای جستجو جایگاه بهتری رو به دست میارین.

هم اینکه اگه عکسای سایت بهینه سازی شده باشن در سایتای پربازدید در اندازه مصرف پهنای باند فضای میزبانی هم صرفه جویی بسیاری می شه.

 

چه فرمتی از عکسا واسه انتشار در وب مناسبه؟

معمولا عکسای ثابت سایت از فرمتای JPEG و PNG تشکیل شده چون این دو فرمت امکان بهینه سازی بالایی واسه انتشار در وب دارن. دقت کنین که کار شما فقط پایین آوردن حجم عکس نیس! شما باید حجم عکس رو طوری بهینه کنین که کیفیت عکس پایدار بمونه یا به حد بسیار ناچیزی عوض شه.
واسه این کار می تونین از روشای مختلفی استفاده کنین، اما دو روش که بیشترین کاربرد رو دارن به کار گیری فتوشاپ و وسایل آنلاینه که در ادامه به توضیح هر دو مورد می پردازیم.

بهینه سازی عکسای سایت با به کار گیری فتوشاپ

هر مدیر وب سایتی شک نداشته باشین می دونه که واسه فشرده سازی عکسا در اولین مرحله و بهینه سازی اونا جهت انتشار در وب می تونه از وسیله Save for web در نرم افزار فتوشاپ بهره ببره.
شما با رفتن به منوی File و انتخاب این گزینه وارد صفحه جدیدی در نرم افزار فتوشاپ میشین که می تونین با انتخاب فرمت و کیفیت عکس مد نظرتون حجم و کیفیت عکس رو واسه انتشار در وب بهینه کنین. فتوشاپ به شما هر دو فرمت JPEG و PNG رو خروجی میده و شما می تونین با تنظیم دقیق کیفیت مد نظرتون خروجی پایانی رو دریافت کنین.

 

 

بهینه سازی عکسای سایت با به کار گیری وسیله آنلاین

هدف از نوشتن این مقاله آشنا کردن مدیر وب سایتا با وسیله آنلاین کاهش حجم عکس بدون تغییر در کیفیت اون هستش و در این بخش ابزاری که می خوایم به اون بپردازیم TinyPNGه.
سایت TinyPNG یکی از معروفترین وسایل آنلاین واسه کاهش حجم عکساتون جهت انتشار در سایت خودتونه.
حالا خوبیش اینه سایت TinyPNG از فرمت PNG و JPEG پشتیبانی می کنه و از هر دو دامنه زیر هم در دسترسه:
https://tinypng.com
https://tinyjpg.com

 

چگونگی کار با سایت TinyPNG

چگونگی کار با این سایت بسیار ساده و سریعه، شما در اولین نگاه پس از ورود به سایت با یه باکس مواجه میشین که با کلیک به روی اون یا کشیدن عکس هاتون به روی اون در کمتر از چند ثانیه نسخه بهینه سازی شده عکس رو دریافت می کنین.
در آخر به شما اندازه درصد فشرده سازی عکس رو هم نشون میده و می تونین عکسای خود رو دانلود یا بروی دراپ باکس تون منتقل کنین.

 

افزونه TinyPNG واسه فشرده سازی خودکار عکس در وردپرس:

اگه سایت شما با وردپرس راه اندازی شده، با دانلود و نصب افزونه TinyPNG روی سایت وردپرسی خود می تونین به صورت خودکار حجم تصاویر سایت رو تا ۷۰ درصد، کم کنین، بدون اینکه تصاویر شما بی کیفیت یا تار شن.

تجربه شخصی کار با سایت TinyPNG

دلیل معرفی این سایت تجربه بسیار خوبیه که سالها موقع کار با این سایت بدست آوردم، هر زمان که یه عکس PNG با کیفیت احتیاج داشته باشین و نیاز شما طوری باشه که عکس باید بدون داشتن پس زمینه باشه، شک نداشته باشین مشکل شما حجم بالای عکس خروجیه!
اگه از فتوشاپ استفاده می کنین یا باید فرمت PNG 8 رو انتخاب کنین تا کیفیت پایین تر و حجم کمتری داشته باشین و یا باید از PNG 24 استفاده کنین که معمولا کیفیت فوق العاده و حجم بالایی دارین.
مشکل اصلی در بهینه سازی عکسا واسه انتشار در اینترنت معمولا واسه فرمت PNGه و همین موضوع همیشه واسه شما مشکل بوجود میاره.
عکسای بدون پس زمینه یا Transparency باید با فرمتای GIF و PNG ذخیره شن و اگه عکس شما دارای بخشای ظریف و پیچیده باشه شک نداشته باشین خروجی کار شما دارای حجم بالایی هستش.
حالا فقط کافیه که عکس خود رو به روی این سایت رها کنین و نسخه با کیفیت عالی و حجم مناسب رو دریافت کنین.

 

نمونه فشرده سازیای انجام شده توسط TinyPNG

این نمونه ایه که در سایت TinyPNG منتشر شده و اندازه کاهش حجم و نبود تغییر در کیفیت عکس رو به روشنی نشون میده.

 

فشرده سازی عکس با وسیله آنلاین TinyPNG واسه بهینه سازی و منتشر کردن عکس در اینترنت

 

مشاهده نسخه PDF مقاله: چیجوری عکسای سایت خود رو فشرده کنیم؟