کودکان و نوجوانان و کودکان و نوجوان

دانلود پایان نامه

4-10-7-1 بالابر مسافرین :
که جهت استفاده از اتاق خوابها در طبقات میباشند و این فضا از پارکینگ تا طبقات بالا قابل استفاده مسافرین مقیم هتل است.
4-10-7-2 بالابر تشریفاتی:
همانطور که در نمودار مشاهده میشود یک پلکان تشریفاتی در فضای لابی در نظر گرفته شده است.
یک آسانسور هم در کنار آسانسور مسافرین که این دو ارتباط عمودی مخصوص استفاده میهمانان غیر مقیم هتل از فضای رستورانها و بخش تفریحی کودکان در طبقه اول میباشد.
4-10-7-3 بالابر خدماتی :
رابط بخشهای خدماتی، خانه داری و پشتیبانی در کلیه طبقات میباشد و مخصوص استفاده پرسنل خدماتی است. این فضا بایستی دور از دید مسافرین طراحی شود، معمولا در لابی با فضای پشتیبانی و روم سرویس ادغام میشود ودر طبقات با خانه داری و آبدارخانه اتاقها تلفیق میشود.
4-10-7-4 بالابر اشپزخانه:
که در مورد آن در قسمت تریا توضیح داده شد. این ارتباط عمودی مسئولیت حمل غذا و مواد خوراکی از آشپزخانه اصلی هتل به محلهای آمادهسازی غذا را دارا میباشد.
توضیح اینکه یک آسانسور جهت استفاده معلولین در نظر گرفته شود. این آسانسور دارای یک درب کشویی با چشم الکترونیک و دستگیره کمکی میباشد و ارتفاع صفحه کلیدهای آن 130 سانتی متر از کف است.
4-10-8 اداری:
قسمت اداری هتل بایستی با پشخوان لابی در ارتباط مستقیم باشد زیرا پشخوان اولین محل برخورد با مسافرین میباشد که مسئولیت انتقال امور اداری به بخش دفتری هتل بر عهده این قسمت است.
ورودی دیگر با خود لابی از این جهت که اگر مسافر یا میهمانی به هر دلیل قصد ملاقات با مدیریت هتل را داشته باشد بتواند از این محل وارد بخش اداری گردد، این قسمت دارای هال انتظار و فضای سیرکولاسیون، سرویسهای بهداشتی، میز منشی، اتاق مدیریت و کنفرانس، اتاق امور کارگزینی و تدارکات، آبدارخانه، حسابداری و بایگانی میباشد.
4-10-9 .رستورانها:
به طوری که در نمودار دیده میشود برای طراحی مجموعه، تعدادی از فضاها در طبقه دوم دیده میشود. فضای قرارگیری رستورانها (رستوران- رستوران سنتی ) در این طبقه دارای مزیتهایی میباشد. آرامش و استقلال به جهت دور بودن از فضای پرترافیک و شلوغ لابی ودید و منظر بهتر به دلیل ارتفاع بالا نسبت به زمین. دو رستوران دیده شده در نمودار در ارتباط مستقیم با قسمت آماده سازی غذا هستند.
همانطور که در قسمت تریا اشاره شد ، بالابر آشپزخانه از این فضا نیز عبور میکند و قابلیت سرویسدهی از آشپزخانه اصلی را داراست. برای ارتباط سالنهای اصلی با قسمت آمادهسازی بایستی در نظر داشت تا دید اصلی و بوی غذا فیلتره شود. یعنی میهمانان به طور مستقیم به قسمت آماده سازی دید نداشته باشند و بوی غذا فضای سالن و بالاخص هال اصلی را اذیت ننماید.
4-10-10 بخش بازی و بازیهای کامپیوتری:
این قسمت از بخشهای جذاب برای کودکان و نوجوانان است و بالا خص در منطقه سرعین که دارای آب و هوای سرد میباشد در نظر گرفتن این چنین فضاهایی جهت سرگرمی بچهها میتواند بسیار مفید باشد. بالاخص در مواردی که بچهها با والدین خود به فضای آبدرمانی نمیروند، میتوانند اوقات فراغت خود را در این محل سپری نمایند. این قسمت را میتوان به دو فضای مجزا جهت سر گرمیهای کودک و نوجوان به طور مستقل تقسیم نمود. هر فضا دارای کنترل مخصوص به خود میباشد.
4-11 بخش فرهنگی:
به طوریکه در نمودار ارتباطی مشاهده میشود توسط همان کریدور مفصلی که در قسمت لابی توضیح داده شد هسته اصلی هتل به این بخش متصل میشود.این قسمت علاوه بر همین ارتباط دارای یک ورودی مستقل میباشد تا میهمانان بتوانند از فضاهای فرهنگی اعم از گالری ،سینما و سالن کنفرانس کتابخانه و سایت کامپوتری استفاده نماید.
4-11-1.ورودی
سالن ورودی این قسمت دارای فضاهای نشیمن مناسب جهت استفاده کنندگان از سینما و (سالن کنفرانس)و محلی جهت اطلاعات و فروش بلیط برای زیر مجموعه فرهنگی میباشد.بخش فرهنگی هتل دارای زیر مجموعه هایی است در زیر به آنها اشاره میشود :
4-11-2 گالری
4-11-2-1 سالن اصلی