طرفداران متعصب اندروید همیشه تلاش کردن تا از هر چی مربوط به اپل و مهاجرت به iOSه دور بمونن. اپلیکیشن Move to iOS رو که یادتون هست؟ نزدیک به پنجاه هزار نفر در گوگل پلی به اون امتیاز یه ستاره دادن تا بدین گونه نفرت شون از مهاجرت به پلتفرم حریف رو به نمایش گذاشته باشن.

اما باحال اینجاس که دیدگاه این افراد نسبت به اپ های مثل ساز امکانات iOS این جور نیس، اتفاقا برعکس از اونا استقبال هم می کنن! همونطور که یقینا از دیدن اسکرین شاتا فهمیدین، Quick Control Panel مثل ساز کنترل سنتر iOS روی دستگاه های اندرویدیه، با این فرق مهم که از سر تا پایش رو می تونین به دلخواه خودتون شخصی سازی کنین.

با نصب Quick Control Panel می تونین درست مثل iOS از انتهای صفحه به بالا سوایپ کرده تا یه مرکز کنترل براتون نمایان شه. میان بر اپلیکیشنا، ویجت موزیک، سوئیچای فعال سازی وای فای و بلوتوث و حالت سایلنت و در آخر وسیله تنظیم روشنایی و صدا آیتمایی هستن که در این مرکز کنترل می بینین.

اپلیکیشن در ظاهر خیلی فرقی با نوار اعلان اصلی اندروید نداره، فقط اونو این بار از پایین به سمت بالا می کشید. اما همین موضوع کار با گجتای دارای نمایشگر بزرگ رو آسون تر کرده، طوری که یه انگشتی هم می تونین به تموم وسیله لازم تون دسترسی داشته باشین.

البته موضوعی هم هست که می تونه به کار گیری Quick Control Panel رو آزار دهنده کنه، اونم تداخل محل سوایپ اون با دکمه های لمسی بعضی گجت هاست. بعضی وقتا پیش میاد که واسه بالا کشیدن منو انگشت تون به آیکن گوگل ناو برخورد کنه و اصلا کار به ظاهر شدن کنترل پنل اپلیکیشن هم نکشد.

حالا خوبیش اینه واسه شکست دادن این مشکل، پیشرفت دهندگان Quick Control Panel اونقدر تنظیمات شخصی سازی در اپ گذاشته ان تا هیچوقت واسه دسترسی به اون با مشکل مواجه نشید. در تنظیمات اپ می تونین ارتفاع و محدوده افقی سوایپ رو بیشتر کنین، یا اینکه اصلا محدوده رو به گوشه چپ یا راست صفحه نمایش ببرین.

اگه هم هیچ کدوم از اونا افاقه نکرد، آیکن میان بر اپلیکیشن در صفحه خونه رو هم در اختیار دارین که خیلی به درد بخور و فایده نداره و به کار گیری اونو پیشنهاد نمی کنیم. اما به غیر از مواردی که گفتیم، تنظیمات شخصی سازی دیگه Quick Control Panel فوق العاده هستن.

دسترسی به پنل در لاک اسکرین، تغییر رنگ و شفافیت پس زمینه، تغییر اندازه آیکنا، اضافه کردن پکیج آیکنای شخص سوم، اولویت بندی آیتما روی صفحه و تعیین ارتفاع پنل مهم ترین امکانات شخصی سازی این اپلیکیشن هستن که تک تک اونا منویی جدا از هم و تنظیماتی ریز و دقیق واسه خود دارن.

Quick Control Center شاید با ویجتای شناوری که هزاران نمونه اش در گوگل پلی وجود دارن در عمل فرقی نداشته باشه، اما امکانات شخصی سازی فوق العاده اش دلیلیه که یه بار امتحان اونو به شما پیشنهاد می کنیم.

Quick Control Panel

  • Quick Control Panel
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: .Woodblock Without Co
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۲٫۴ مگابایت

دانلود

کافه بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *